09.05.2022
Суспільство

В День Перемоги в Новобогданівці відкрили сквер ВІДЕО ФОТО

Приклад того, як не чекаючи допомоги від держави, можливо самим, своєю громадою, змінювати своє село на краще - відкриття оновленого парку в с. Новобогданівка. Сам пам'ятник був створений місцевими жителями в 1965 році, за їх власні кошти, в пам'ять загиблим воїнам-односельцям під час Другої Світової. Але через півстоліття парк прийшов в запустіння.

- Тут паслися кози, ріс чагарник, навіть почали скидувати сміття...Тому виникла ідея відродити цей об'єкт, в пам'ять нашим дідам та прадідам, за те, що було зроблено ними для миру на нашій землі, - Максим Корнієнко, керівник проекту "Вони перемогли - ми пам'ятаємо", депутат Миколаївської районної ради.

4 квітня 2016 року почалася активна робота з відновлення парку. Написаний проект виграв грант в розмірі ста тисяч гривень в благодійному Фонді родини Нечитаєвих. Загальний ж бюджет даного проекту, згідно проектної документації складав близько 800-ста тисяч.

- Цей проект ми хотіли створити, як краудфандинговий, тобто велике колективне фінансування, спільнокошт. На отримані 100 тисяч від Фонду родини Нечитаєвих ми придбали 700 квадратних метрів тротуарної плитки та 1652 бордюри. Кошти, яких не вистачало, необхідно було вишукувати з інших джерел. Тож ми неодноразово проводили різні благодійні акції. Найважливіший момент - підрядником усіх будівельних робіт виступили місцеві жителі - вони засукавши рукава приступили до робіт, будівельників ми не наймали. Єдині спеціалісти, які працювали над парком - по укладанню тротуарної плитки , - Максим Корнієнко.

Також донорами виступили низка спонсорів, які допомогли втілити мрію новобогданівців про новий парк в життя. Загальна сумма коштів від донорів склала більше 400 тисяч гривень.

В рамках проекту проходила і, проходить зараз, благодійна екологічна акція  "Дерево від родини", в рамках якої кожен міг, особисто, чи від імені своєї сім'ї придбати саджанець дерева з подальшим висадженням його в парку "Перемога". Лише на цій акції було зібрано більше 21 тисячі гривень. "Влада громадам" також долучився до нагоди посадити дерево в оновленому парку - від імені журналу було придбано 5 платанів.

Над проектов ще тривають роботи: добудовують площу з фонтаном з підсвічуванням, літній майданчик.

- Я дуже вдячний нашим жителям. Без їх допомоги, без їх активності цей проект міг так і залишитися на папері. Я дуже пишаюся тим, що живу саме в цій громаді, - Максим Корнієнко.


Автор: Vladagromadam
captcha
Коментарі:
Александр
12.05.2022
11:34

народ украины всегда за перемены к лучшему ... МОЛОДЦЫ