22.06.2022
Полiцiя

Поліція попереджає! Алкоголь та неповнолітні несумісні!

Проводяться заходи з попередження вчинення неповнолітніми адміністративних та кримінальних правопорушень, профілактики бездоглядності дітей 

З метою попередження та збереження здорової нації, Миколаївськє районне відділення Очаківського відділу поліції ГУ НП в Миколаївській області повідомляє, що на території Миколаївського району Миколаївської області проводиться комплекс оперативно-профілактичних заходів під час літнього відпочинку та оздоровлення дітей, з обов'язкового забезпечення публічної безпеки та правопорядку під час літнього відпочинку, попередження вчинення неповнолітніми адміністративних та кримінальних правопорушень, профілактики бездоглядності дітей та інших негативних явищ у дитячому середовищі в період літнього відпочинку.

Головною метою  профілактичної роботи є:

-попередження правопорушень, пов`язаних з продажем неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, що доведять підлітків до стану алгогольного сп`яніння;

-вживання неповнолітніми наркотичних та психотропних речовин.

Варто зазначити, що за продаж неповнолітньому алкогольної продукції та тютюнових виробів наступає адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень, та в майбутньому позбавлення ліценції на продаж підакцизних товарів. Розпивання спиртних напоїв з неповнолітніми є найбільш поширеним явищем на сьогодні. Адже у більшості дорослих  існує помилкова думка, якщо вони не спонукають дитину до вживання алгольних напоїв, то й відповідальність за це немає. Але, батьки несуть адміністративну відповідальність  за бездіяльність в такій ситуації. Дорослі мають забороняти вживати спиртні напої неповнолітнім у бідь-якому випадку!

Найбільш важливим у такий профілактиці є пряма та чітка взаємодія с органами місцевого самоврядування, які в першу чергу на місцях мають контролювати діяльність барів, кафе, дискотек, клубів тощо. Проводити з працівниками профілактичні бесіди щодо недопущення продажу алкоголю та тютюну неповнолітнім, а також про заборону знаходження дітей віком до 16 років після 22-00 у приміщення розважальних закладів, що є грубим порушенням діючого законодавства України і несе за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розміром від 850 гривень. Дитина віком до 16 років повинна після 22-00 перебувати вдома з батьками, окрім випадків коли вона може перебувати в розважальному закладі у супроводі дорослих.

Головне запам’ятайте  – діти це наше майбутнє, а яким воно буде залежить тільки від нас.


Автор: Vladagromadam
captcha