23.03.2017
Суспільство

73-я річниця з дня визволення Вознесенського району

24 березня відбудеться святкова хода в честь пам'яті захісників с.Трикрат


Спогади Данилейко Миколи Івановича

З найбільш пам’ятних епізодів бойового шляху можна згадати визволення Вознесеншини від окупантів. Дуже важко давався кожен метр території, зайнятої ворогом.

Пам’ятаю,- як радісно зустрічали нас в селі Трикрати. Пригощали всім, чим могли. Далі рухались до станції Трикрати, Олександрівки. Треба було форсувати Південний Буг, та до нього підтягнулися лише окремі батальйони. Гаубичні батареї були ще далеко позаду і це затримувало просування наших військ вперед.

Тільки вночі 24 березня підійшла вся артилерія 52 гвардійської дивізії. Я на той час був коригувальником мінометного батальйону. В боях на річці Південний Буг у нашому 175 стрілецькому полку особливо відзначився комбат, капітан Алексєєв. Дивізія за успішне форсування водної перешкоди була нагороджена орденом “Красного знамени”. Командир дивізії полковник Русаков В.В. - орденом Суворова III ст. Я був нагороджений орденом «Отечественной войны І ст.».

Особливо запам’яталась зустріч на Ельбі з американцями. Книжку про цю зустріч я подарував Трикратівському музею.

                                                                                  В книзі  В. Ярошенко «Криниця народної пам’яті» 

Вони в березні 1944 року визволяли село Трикрати від німецько-фашистських загарбників.

24 березня о 9:00 годині відбудуться святкова хода, покладання квітів до пам’ятного меморіалу загиблим воїнам в парку 1 Травня та урочистий мітинг.

Впродовж заходу будуть проходити: урочисті  мітинги, святкові концерти, покладання квітів до пам’ятників, обелісків, пам’ятних знаків і місць поховання полеглих в роки війни відбудуться в усіх населених пунктах району за участю громадськості.

У навчальних закладах району будуть проведені  лінійки миру, уроки пам’яті, бесіди з історії за участю ветеранів війни, екскурсії до музеїв, походи до кімнат бойової слави; в бібліотечних установах оформлені книжково-ілюстровані виставки, тематичні літературні добірки, перегляди літератури, бібліографічні огляди. 

 


Автор: Vladagromadam
captcha