23.02.2017
Екстренні новини!

Африканська чума свиней в районі!

У четвер, 23 лютого в Миколаївському районі в селі Шостакове, в приватному домогосподарстві був виявлений осередок карантинної інфекції - африканської чуми свиней. 

Захворювання вже підтверджено лабораторно - в Києві дали підтвердження того, що у тварини виявлено вірус АЧС. Зараз в Шостакове введений карантин по АЧС та визначено ряд першочергових заходів з ліквідації спалаху і недопущення розповсюдження захворювання - повідомляється на офіційному сайті Миколаївської РДА. - Проводимо засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Заступник голови комісії, начальник управління Держпродспоживслужби в Миколаївському районі Павло Почтаренко повідомив, що 22 лютого в с. Шостокове в домогосподарстві хвора свиня з клінічними признаками африканської чуми (АЧС) померла. Цього ж дня ветпрацівниками відібрано зразки патологічного матеріалу та відправлено для дослідження на африканську чуму свиней в Державний науководослідний інститут (м.Київ). Труп було спалено, місця утримання продезінфіковано.Сьогодні надійшли невтішні результати аналізів – у зразках патологічного матеріалу виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней. Прийнято рішення запровадити карантин з АЧС в с.Шостокове та визначено ряд першочергових заходів для ліквідації спалаху та недопущення поширення захворювання. Встановлено зону захисту в радіусі 3 км. від с.Шостокове в яку включені с.Ковалівка та с.Новоюрївка. В зону нагляду включені населені пункти в радіусі 20 км, - повідомила в соцмережі голова Миколаївської РДА Алла Воробйова

 Миколаївський район не єдиний опинився під загрозою. За повідомленням  Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаєвській області, в смт Братське у присадибному господарстві зареєстровано загибель свині.

20 лютого 2017 року спеціалістами ветеринарної медицини Братського району відібрано матеріал для дослідження на африканську чуму свиней та направлено до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ.

21 лютого 2017 року методом молекулярно-генетичного випробування встановлено діагноз на африканську чуму свиней.

21 лютого 2017 року  Державною надзвичайною протиепізоотичною комісією при Братській РДА оголошено територію  смт Братське Миколаївської області  крім мікрорайону Братське – 2 неблагополучним, щодо  африканської  чуми  свиней  та  встановлено  карантин.  Визначено епізоотичний осередок – смт Братське в його адміністративних межах (крім мікрорайону Братське – 2), зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища  до якої ввійшли населені пункти Братського  району с. Антона, с. В. Гора.  Зону нагляду встановлено в радіусі 20 км до якої ввійшли населені пункти Братського району:  села Новоолександрівка, Мирне, Крива Пустош, Кудрявське, Прищепівка, Камянопіль, Пятихатки,  Сергіївське, Сергіївка,  Михайлівка, Озеринівка, Новоолексіївка, Миколаївка, Красноярка, Павлодарівка, Українець, Вікторівка, Шевченко, Веселий Розділ, Іванівка, Надеждівка, Новопетрівка, Трудолюбівка, Арбузинського району с. Вишневе, с. Полянка.

На даний час,  в осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.


Автор: Vladagromadam
captcha