30.03.2017
Суспільство

Біда з транспортом приходить не одна

Члени садового товариства СВТ «Чорноморець» не задоволені транспортом і тарифами перевізника

І знову про проблеми транспорту…

Група мешканців Миколаєва – члени садового товариства СВТ «Чорноморець», поскаржилися на вкрай незадовільне транспортне сполучення між обласним центром та їхнім дачним кооперативом.

За словами пенсіонерок, переважну більшість дачників-пасажирів складають люди похилого віку. Кожна поїздка з Миколаєва на дачу і в зворотному напрямку у переповнених автобусах, незадовільний графік руху, завищена плата за проїзд – це лише частина питань, оприлюднених людьми.

– Ми, а також члени ще декількох садових товариств, добираємося на наші дачі автобусами, що відправляються з автостанції «Дачна» (це поблизу Центрального ринку) на Стару Богданівку – маршрут № 164, а також у Парутине та Очаків, – розповідає одна з активісток, Вікторія Дехтяр.

– У літній сезон, коли пасажиропотік істотно збільшується, автобуси «утрамбовуються» під зав’язку – повертаються додому з ринку і селяни з клумаками, та й ми, дачники, їдемо не з порожніми руками. Вряди-годи не вдається втиснутися в переповнений салон, тож доводиться на пекельному сонці чи під дощем чекати наступного рейсу, а це зайві година – півтори очікування,- коментує Вікторія Дехтяр.

За словами жінок, офіційна вартість проїзду становить 20 гривень 50 копійок, але…

-У касі зазвичай нам кажуть , що квитків немає, тож, мовляв, оплачуйте проїзд у водія. Шофер бере з нас по 17 гривень за одну поїздку, не видаючи взамін жодного проїзного документа,- розповідає Антоніна Слободянюк.

Не задовольняє дачників і те, що їхня зупинка біля СВТ «Чорноморець» не тарифікована, відтак з них «деруть» ті ж самі гроші, скільки коштує проїзд до Старої Богданівки, хоча відстань – на декілька кілометрів менша. Водночас з початку року було підвищено ціни на проїзд і до Радсаду та Новобогданівки, але після масових акцій протесту біля облдержадміністрації перевізник – ТДВ «Оріон-Авто» – таки згодився знизити тарифи відповідно до 10 та 13 гривень.

Також читайте "Активисты VS "Орион-Авто".Митинг под ОДА"

– А ми що, не люди? – Нас теж возять автобуси Буркуна (власник «Оріон-Авто»), відстань до наших дачних кооперативів приблизно така ж, як і до Новобогданівки, а ціна – істотно більша. Але ж ми люди не багаті, переважно – пенсіонери,- розповідає Віра Климко.

На початку цього року понад 90 дачників СВТ «Чорноморець» написали колективну скаргу на ім’я голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка. Звернувши увагу в листі на монопольне становище у регіоні перевізника «Оріон-Авто» та «космічні» ціни на проїзд, люди поскаржилися на незадовільний технічний стан транспортних засобів та попросили главу ОДА сприяти зменшенню тарифів, тарифікації зупинки біля дачних кооперативів, збільшенню кількості транспортних засобів на маршруті в дачний сезон, відміні автостанційного збору на АС «Дачна» тощо.

-Чому ми, дачники, здебільшого – пенсіонери, маємо поповнювати кишені перевізника-монополіста, власника так званої автостанції, який заради своєї вигоди не хоче надавати якісні послуги і чути вимоги пасажирів? – йдеться у колективному зверненні до вищої посадової особи області.

– А навіщо стягувати станційний збір,  якщо посадка пасажирів і відправлення рейсів здійснюються не з платформи автостанції «Дачна», а від… стовпа на сусідньому боці вулиці? Причому раніше автобуси вирушали в рейс від одного стовпа, зараз – від іншого,- пояснюють свою позицію дачники. Ніяких автостанційних послуг вони при цьому не отримують, а більшість пасажирів їздять без видачі проїзних документів, просто передаючи гроші водію «із рук в руки».

А як відповіла невдоволеним дачникам обласна влада?

Зазначимо, що чомусь на лист, адресований від імені кількох десятків чоловік Олексію Савченку, відповів не сам голова обласної державної адміністрації, а його перший заступник В’ячеслав Бонь.

 метою оперативного вирішення порушених у зверненні питань керівництву автотранспортного підприємства ТДВ «Оріон-Авто» надане відповідне доручення, -повідомив В’ячеслав Бонь. Отже, інформацію по здійсненню пасажирських перевезень адміністрації надавав… сам перевізник, на дії якого скаржаться? - Розклади рухів автобусів розроблені з урахуванням наявного пасажиропотоку, забезпечують транспортний зв’язок найбільшої кількості пасажирів за найкоротшим шляхом прямування та задовольняють переважну більшість населення с. Стара Богданівка Кіровської сільської ради,- йдеться у відповіді першого заступника В’ячеслава Боня.

-Читаючи таку відповідь від чиновника обласного рівня, на думку спадає лише одне: у городі бузина, а в Києві – дядько. – До облдержадміністрації на незадовільне транспортне сполучення поскаржилися дачники, мешканці Миколаєва, а у відповіді чомусь йдеться… про мешканців Старої Богданівки. Не дивно і те, що кількість автобусів у відписці від чиновника враховує «наявний пасажиропотік», адже, цілком очевидно, що до уваги беруться лише офіційні цифри пасажирів, котрі відображаються у касових апаратах автостанції. Реальний же обсяг пасажиропотоку – на порядок більше, і саме тому дачники бідкаються на переповнені автобуси, – зазначає експерт Асоціації працівників транспортної галузі та інфраструктури Ігор Житінський.

Люди, які звернулися з проханням, сподіваються, що, можливо, голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко, прочитавши цю статтю, зверне увагу на їхні біди та бодай якось допоможе вирішенню багаторічних проблем. 

 За іфнформацією сайта "Рідне Прибужжя"


Автор: Vladagromadam
captcha