04.07.2022
Економiка

Були наші - стануть ваші?Що буде з об'єктами району

Сьогодні в черговий раз намагалися вирішити питання по об’єктам, які є власністю району, але знаходяться на території міста.  Йдеться про будівлі по вулиці Чорноморська  6,8,10. Там планують побудувати дитячий садочок – за словами представників міста Миколаєва. Як заявив народний депутат Олександр  Жолобецький, вартість  об’єктів району буде компенсована.

-          Замість цього, і ми обговорювали вже це з юристами, місто можемо надавати субвенції . Просто порахуйте вартість цих об’єктів і місто, якимись роботами, вам це компенсує. Домовленість про це з мером Миколаєва вже є. Давайте на взаємовигідних умовах знайдемо якийсь компроміс. Якщо треба оплатити експертну оцінку, для внутрішнього вашого користування, аби знати, скільки буде коштувати ці об’єкти разом з землею, і ми могли вже оперувати якимись конкретними цифрами, я згоден сам її оплатити. – О. Жолобецький.


На зустрічі були присутні як представники міста – це заступник міського голови Євген Шевченко,  депутати міськради Олександр Бернацький та Кирило Горбуров, народний депутат Олександр Жолобецький, начальник міського управління з питань культури Юрій Любаров, начальник управління з використання та розвитку комунальної власності Миколаївської міської ради Юрій Гавриш,  від  району – голова Миколаївської РДА Алла Воробйова, голова Миколаївської райради Юрій Піньковий,також начальники  управлінь різних рівнів, депутати районної ради. В ході дискусії очільниця Миколаївської РДА зауважила, що обговорення даного  питання триває вже не один рік.

-           Місто хоче, аби ми передали безоплатно ці об’єкти йому. Моя позиція, як голови Миколаївської РДА однозначна – задарма ми нічого передавати не будемо.  І міський голова Олександр Федорович Сенкевич знає про це, ми неодноразово про це говорили з ним, але – жодних листів про пропозиції від міста ні на райдержадміністрацію, ні на райраду не надходило.  Були лише листи – передайте нам безкоштовно. Позицію нашу місто знає, ми були з моїм першим замом та депутатом районної ради Р. Неродою у міського голови, де все це озвучувалося. Два об’єкти – Чорноморська, 8,  та Чорноморська 10 на сьогодні включені в нас як об’єкти приватизації.  Депутати проголосували за це. Зараз ми працюємо над тим, аби оформити землю в постійне користування і запустити механізм  реалізації їх через аукціон. І ви прекрасно розумієте , яка оцінка буде зроблена, наприклад, РТПП і яка буде ринкова вартість. Це дві великі різниці. Також ми пропонували, аби місто розглянуло питання передачі субвенції району на ремонт даху, як тут вже говорили, тощо. І знову – офіційної пропозиції від власне міста – не надходило. Є лише листи – або передача на 1 гривню, це стосується зокрема музичної школи, або безкоштовно. Все.


-          Ми хочемо замовити експертну оцінку, звертаємося з листами до Миколаївського міськвиконкому. Для цього нам необхідно оформити землю. Але вже 9 місяців блокується питання оформлення землі. Головний архітектор Палеха присилає нам відповіді, підписані профільним замом Лупа, з відписками по-суті.  Написали, що це житлова зона, а не адміністративна, хоча в нас є технічний паспорт, де прописано, що це за будівлі. Це також зупиняє процес оформлення землі, а без землі під цими будівлями ми не можемо ні замовити експертну оцінку, ні передати вам, ні продати її, - А. Воробйова, голова Миколаївської РДА.

- Є два механізми вирішення цього питання. Перший - дуже довгий, і включає в собі оформлення землі, план приватизації та інше. Є ще один момент, який пропонують представники міста Миколаєва разом з народним депутатом Жолобецьким. Я вражаю, що якщо є можливість виготовити експертну незалежну оцінку  то треба робити. Яким чином, - нехай зберуться спеціалісти, юристи, архітектори, і запропонують нам, що ось це згідно чинного законодавства повинно бути ось так і так. Потім будемо вирішувати, якщо не з бюджету то за рахунок спонсорських коштів, визначимося з вартістю цих об’єктів. І тоді це буде вже конструктивний якийсь діалог, - Юрій Піньковий, голова Миколаївської райради.

У разі передачі об’єктів місту виникає ще одне питання – де розміщувати Будинок творчості учнів, який зараз там знаходиться. Єдине приміщення – це музична школа, яку на сьогодні забрала собі на утримання Ольшанська ОТГ. Проте, за словами начальника управління освіти Миколаївської РДА Олени Завгородньої, вони згодні переходити  лише в рівноцінне приміщення – з необхідними комунікаціями, умовами та іншим.

Наразі питання залишається в стадії обговорення.


Автор: Vladagromadam
captcha