23.06.2022
Культура

ДИВОвижа: "Slivino Village"

 "Влада громадам" продовжує знайомити з незвичними місцями та цікавими людьми Миколаївського району в рамках проекту "ДИВОвижа".

«Slivino Village»  - проект створення рекреаційного комплексу, що знаходиться на березі старовинної, вже пересохлої, річки. Сюди можна приїздити всією сімєю на екскурсію, яка включає в собі знайомство з фабрикою «Чиста вода» та відпочинок на природі. Вартість екскурсії 25 гривень – за попереднім замовленнім, адже групи формуються заздалегідь. Відвідувач, окрім власне екскурсії, отримує ще й піцу.

-Діти сюди приїздять на екскурсію часто. Їм проводиться екскурс по фабриці «Чиста вода», де розповідаємо про культуру споживання води, показуємо, як вона добувається, фільтрується, знайомимо з колективом підприємства. Після чого діти смакують піцею та відпочивають на природі, - Георгій Молчанов, координатор проекту «Slivino Village».

Зараз це місце дійсно нагадує невеликий дендропарк – озера з лататтям, рідкісні види дерев, зокрема, такий незвичний для нас сорт яблука,як «червоне м'ясо» -  воно яскраво-червоне всередині.

Коли терасували балку, то увесь чорнозем взагалі був знятий. Тут глиняний грунт. На одному з семінарів мені розповіли, що тут ростимуть лише горіхи. Ми і висадили їх, близько ста дерев. А згодом, почали благоустрій території, для відвідувачів фабрики - люди приходять ввечері, ми барбекю влаштовуємо. Також намагаємося екпериментувати з рослинами – висадили павлонію, нову енергетичну культуру, яблуко сорту «червоне м'ясо». Дивлюся в інтернеті якісь новинки і - намагаюся їх тут застосовувати, - Георгій Молчанов, координатор проекту «Slivino Village».

Також  в «Slivino Village»  досить оригінально вирішили боротися з рослиною-аллергеном – амброзією. Для цього, тут завели… баранів, і досить незвичайної породи – гіссарської.  Ці вівці вважаються найбільшими в світі, найбільший з зафіксованих баранців-гіссарів затягнув аж на 190 кілограмів.

Георгій Молчанов, координатор проекту «Slivino Village», захоплюється історією, і вивчає краєзнавчі факти навколишніх місцин.

Багато хто вважає, що топоніміка Сливиного походить від слова – сливи, буцімто, цих дерев тут росло чимало. Також існує легенда про пана Сливу, який нібито жив тут. Але в 19 столітті, коли Сливине зявлялося, тут не було сливових дерев, лише – степ та степова рослинність. І про пана Сливу згадок, окрім як в легендах, немає. Був тут купець на прізвище Бішлер. Тому, на мою думку, назва цього села походить від геодезісного «злив», коли води зливалась з балки. Відповідно і сама балка отримала назву Поточної , а село поряд – Поточне, -  Георгій Молчанов, координатор проекту «Slivino Village».

Поруч з фабрикою знаходиться стенд з цікавими історичними фактами про навколишні села – Поточне, Камяна балка, Сливино, Киряківка, Петрово-Солониха.

Жартуючи, Георгій називає «Slivino Village» продовжувачем справи відомого миколаївського винороба Бредіхіна. Його маєток-шато, щоправда, в край занедбаному стані, знаходиться поряд з Петрово-Солонихою, має статус пам'ятки архітектури місцевого значення.

Там вирощували виноград, і там же – робили вино.  У нас є свій невеликий виноградник, саме на тих схилах, де були виноградники Бредіхіна,  тому, можна сказати, ми в деякій мірі його послідовники.  Зараз, ось будуємо винокурню, вона буде входити до комплексу «Slivino Village», і також функціонуватиме, до свого основного призначення, як туристичний об’єкт, - Георгій Молчанов, координатор проекту «Slivino Village».

Замовлення екскурсій у організатора за телефоном 0667369647 , Ольга.

 В попередніх публікаціях ми розповідали про художника з Петрово-Солонихи, Віктора Пінчука, який створив в себе вдома справжній зоологічний музей, де зібрано опудала різноманітних тварин, птахів та комах.


 


Автор: Vladagromadam

Також радимо переглянути:

ДИВОвижа: житель Петрово-Солонихи створив зоологічний музей

captcha