11.05.2022
Суспільство

Громада Калинівки звернулась за допомогою до губернатора

Громада Калинівської сільської ради Березанського району Миколаївської області звернулася з проханням до голови обласної державної адміністрації Савченко О.Ю., щодо допомоги в вирішенні питання добровільного об’єднання територіальних громад.

-Ще в минулому році, коли тільки розпочався процес децентралізації, небайдужі жителі села Калинівка Калинівської сільської ради Березанського району звернулись до Нечаянської сільської ради Миколаївського району з пропозицією щодо об’єднання територіальних громад. Нам відомо, що керівництво Нечаянської, Комсомольської, Калинівської, Данилівської, Щасливської сільських рад, за участю керівника офісу реформ Бойко В.А., голови Миколаївської районної ради Пінькового Ю.І. провели нараду з вищезазначеного питання на території Нечаянської сільської ради. Було надано роз’яснення, що на даному етапі децентралізації відбуваються зміни в законодавстві, і питання добровільного об’єднання територіальних громад, розташованих на територіях суміжних районів планується вирішити найближчим часом на законодавчому рівні. Від Щасливської сільської ради надійшла відповідь щодо відмови у приєднанні до Нечаянської сільської ради. У 2016 році остаточно відповіді від данилівської та Калинівської сільських рад не надійшло, що вже є порушенням Закону України «Про звернення громадян». В результаті перші вибори добровільного об’єднання територіальних громад було призначено у Нечаянській та Благодарівській(колишній Комсомольській) сільських радах з центром у с. Нечаяне,- говориться у зверненні громади.

Ініціативною групою Калинівської сільської ради було проведено опитування щодо приєднання до Нечаянської сільської ради, в якому більшість опитуваних підтримали приєднання до данної ради. Але, як виявилось, результати ініціативної групи відрізнялись від результатів опитування посадовими особами й депутатами Калинівської сільської ради.

Ініціативна група наполягла на повторному проведенні опитування населення:
-Результатом повторного опитування по Данилівській сільській раді стало наступне: прийнято участі в опитуванні – 379 громадян, за об’єднання з Березанською селищною радою – 153 громадянина, за об’єднання з Нечаєнською радою – 219 громадян, утрималось від відповіді – 7 громадян, - підсумовуючи результати.
Мешканці Калинівської сільської звертаються по допомогу, з попередження недопущення правопорушень в питаннях добровільного об’єднання їхньої територіальної громади, відповідно діючому законодавству.


Автор: Vladagromadam
captcha