22 червня о 13:40 за екстреним номером 101 надійшло повідомлення про пожежу пшениці на корені на полі приватного підприємця у Миколаївському районі. На виклик прибули вогнеборці 19 Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України у Миколаївській області, додатково залучено відділення 2 ДПРЧ по охороні Центрального району м. Миколаєва. Двома одиницями техніки ДСНС, тракторами із плугом від ТОВ “Надбузьке” та ПП “Алфімов”, а також водовозки від ТОВ “Нива Весняне” пожежу локалізували о 14:40, 15:31- ліквідували на площі 4,5 га. Загалом до гасіння залучалось 5 одиниць техніки та 12 людей.
За попередніми даними її спричинило - необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Остаточну причину встановлять правоохоронці.
Слід зазначити, що через відсутність протипожежних розривів, опашки та віддаленість місця пожежі від вододжерел існувала загроза розповсюдження вогню на значну площу.
Головне управління ДСНС України у Миколаївській області наголошує!
Загальновідомо, що в цей напружений час найменша необережність у поводженні з вогнем коло хлібних масивів, кинутий недопалок, іскри від сільгоспмашин, випалювання стерні тощо, можуть стати причиною пожежі, яка призведе до значних матеріальних втрат.
З початку достигання хлібів необхідно цілодобово охороняти поля, а біля хлібних масивів встановити знаки про заборону паління й використання відкритого вогню.
Перед початком жнив хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степовій смузі, автомобільним шляхам і залізницям повинні бути обкошені і оборані захисною смугою щонайменше 4 м завширшки.
Перед косовицею хлібні масиви з великою площею необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками варто робити прокоси не менше 8 м завширшки. Вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути оснащені справними іскрогасниками, забезпечені первинними засобами пожежогасіння (комбайни і трактори - двома вогнегасниками, двома штиковими лопатами, двома мітлами).
Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.
У цей час заборонено:
- заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
- розводити багаття на полях та біля них;
- спалювання стерні та пожнивних залишків.
Відповідальність за дотримання пожежних норм під час збирання врожаю несуть керівники агропідприємств, і саме до них застосовуються санкції у випадку виявлення порушень. Відповідальні особи та працівники, задіяні на пожежонебезпечних роботах, повинні пройти навчання з пожежно-технічного мінімуму. Усі працівники, службовці, зайняті на збиранні врожаю і заготівлі кормів, повинні пройти протипожежний інструктаж.
Наголошуємо: за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність.
ГУ ДСНС України у Миколаївській області