28.03.2017
Культура

«Крапля роси на пелюстці хризантеми»

У Центральній міській бібліотеці імені М.Л.Кропивницького відбувся вечір японської поезії

26 березня в Миколаєві, за підтримки Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили і Миколаївського товариства японської культури «Татікадзе», у Центральній міській бібліотеці імені М.Л.Кропивницького відбувся довгоочікуваний вечір японської поезії "Крапля роси на пелюстці хризантеми". Про це повідомляють організатори заходу.

Протягом дійства ведучі – професор ЧНУ О.В.Пронкевич і аспірант Д.Семчишин – разом з головою японського товариства Г.Ю.Зинов'євою, Л.С.Русецькою, А.Середенко, Л.Каймаразовою та ін. відкривали для себе і для гостей унікальний поетичний материк його митців, які зуміли у короткій формі тривірша і п'ятивірша вмістити цілий світ.

 У добірних перекладах українською та російською мовами прозвучали танка з давньої поетичної антології "Манйосю", твори Оотомо-но Якамоті, Какіномото Хітомаро, Мінамото-но Мунеюки, Фун'яно Асаясу, Ісікави Такубоку, хайку Мацуо Басьо, Йоси Бусана та інших поетів Японії останніх десяти століть. У порівнянні з ними прозвучали і ліричні мініатюри українських митців. Орієнтовані на японську естетику, вони все ж зберегли риси національного характеру і західноєвропейської поетичної традиції.

Гості мали змогу скласти уявлення про мистецтво країни вранішнього сонця. Їхній увазі були представлені репродукції живописних робіт художників епохи Едо – золотого віку японської культури. Студентка МДВМУ К.Привалова виконала на фортепіано «Вечірню пісню» композитора ХХ століття Накади Йосінао, а О.Диндаренко представила свій східний танець, натхненний японськими зразками.


Автор: Vladagromadam
captcha