17.03.2017
Суспільство

Кривоозерський тренінг по покращенню якості молока

У рамках швейцарсько-українського проекту

16 березня в малій залі Кривоозерського районного будинку культури для дрібнотоварних виробників молока пройшов тренінг щодо виробництва безпечного й якісного молока. Тренінг був проведений у рамках швейцарсько-українського проекту «Створення системи контролю за безпечністю харчових продуктів на основі оцінки ризиків у циклі виробництва та збуту молочних продуктів в Україні».

Проект здійснюється за підтримки Швейцарської Конфедерації через Державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO). В Україні партнерами проекту є 10 молокопереробних підприємств із 4 областей у яких реалізується проект, - Вінницької, Миколаївської, Полтавської та Харківської. Одним з підприємств-партнерів з української сторони виступає ПАТ «Первомайський молочноконсервний комбінат». Співорганізатором проекту зі швейцарської сторони є компанія  SAFOSO – швейцарська консалтингова компанія з розбудови потенціалу, яка працює у напрямку досягнення глобальних цілей у сфері охорони здоров’я тварин, безпеки харчових продуктів, продовольчої безпеки споживачів і сталої торгівлі продуктами тваринного походження, таких як м'ясо і молоко.

В Україні з метою досягнення основної цілі проекту, якою є покращення безпечності та якості молока, передбачено реалізація 3 компонентів:

- розвиток інституційного потенціалу Держспоживслужби, що передбачає гармонізацію основного законодавства і нормативно-правових актів молочної галузі до вимог ЄС та оволодіння експертами знаннями з оцінки ризику, аналізу ланцюга додаткової вартості та економічного аналізу для Держспоживслужби;

- напрацювання навичок та інструментів для створення ефективної системи контролю безпечності молока;

- залучення приватного сектору до системи контролю безпечності молока та молочних продуктів.

Під час презентації проекту голова Кривоозерської райдержадміністрації Олексій Мірошниченко зазначив, що ситуація, що склалася в країні із виробництвом та реалізацією молокопродуктів є доволі складною. З одного боку через відсутність контролю та наявності у молокопереробних підприємств достатньої кількості сировини населення не має доступу до молочної продукції високої якості, виробленої із справжнього молока без усіляких добавок чи замінників. А з іншого, - сільське населення не може отримати нормальну ціну за своє якісне молоко, і забезпечити розвиток власного виробництва, як це відбувається у інших країнах.

У зв’язку із цим голова райдержадміністрації Олексій Мірошниченко висловив щиру подяку організаторам та начальнику управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Тетяні Васьків за впровадження надважливого для сільських територій України проекту та сприяння в організації та проведенні тренінгу на Кривоозерщині.

Під час проведення тренінгу модераторами проекту Іриною Фурдою та Іриною Висоцькою розглядалися такі актуальні питання як належна техніка доїння, виявлення клінічного та субклінічного маститів, правильне застосування антибіотиків, питання фальсифікації молока, дотримання періодів очікування та важливість ведення записів. В.о. начальника Держспоживслужби у Кривоозерському районі Тетяна Стахова ознайомила учасників тренінгу із практичними аспектами діяльності служби.

Наприкінці завершення тренінгу всі учасники отримали чашку для здоювання перших цівок молока як певний символ необхідності впровадження якісних змін у процес виробництва молока, та висловили подяку за високий рівень організації та проведення тренінгу.

 


Автор: Vladagromadam
captcha