09.03.2017
Суспільство

Лікарні фінансуватимуться по-іншому

 Уряд готує пропозиції щодо зміни системи фінансування системи охорони здоров'я

- Ми хочемо інвестувати у такі нові ліжка, нові технології хорони здоров'я, - повідомив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, спілкуючись із журналістами у Вінниці.

- Ми сьогодні готуємо пропозиції, як ми будемо змінювати систему фінансування лікарень, - повідомив Глава Уряду. - Елемент страхової медицини є надзвичайно важливим. Це зміна системи взагалі фінансування усієї системи охорони здоров'я. Ми запропонуємо варіант найближчим часом, з яким ми вийдемо до українського суспільства, з яким ми скажемо, як систему можливо змінити.

За його словами, кошти, що виділяються на систему охорони здоров'я, можливо було б використовувати значно ефективніше.

- У що сьогодні використовують ці кошти, як правило, у старій системі? У фінансування стін і ліжко-місць. Ми хочемо змінити цю ідеологію, щоби ми фінансували конкретного українського громадянина, який отримує медичну послугу. Ми хочемо інвестувати у такі нові ліжка, нові технології. Ми не хочемо інвестувати в занедбані будівлі, у жахливі умови, в яких перебувають люди в багатьох територіях, районах, областях України, - зазначив він.

Володимир Гройсман переконаний: "Не важливо, скільки лікарень у районі, важливо, яка лікарня в районі".

"Якщо стара розвалена лікарня, в якій проводять, умовно кажучи, 100 хірургічних втручань, коли потрібно проводити 3 тисячі, я хочу інвестувати туди, де буде якісний лікар-хірург, якісне обладнання, де буде якісний операційний стіл і так далі", - підкреслив Володимир Гройсман.


Автор: Vladagromadam
captcha