29.07.2022
Економiка

Маршрут успіху до Ольшанської ОТГ

З метою вивчення досвіду розвитку Ольшанської селищної об’єднаної територіальної громади в рамках проекту «ПУЛЬС» Миколаївським регіональним відділенням Асоціації міст України було проведено навчальний візит до цієї громади представникам Новобузького та Снігурівського району Миколаївщини.
В «Маршруті успіху» до Ольшанської ОТГ взяли участь сільські голови, секретарі рад та головні бухгалтери Софіївської, Вільнозапорізької, Новоюр’ївської, Суворівської, Баратівської та Горохівської сільських рад. Це саме ті сільські ради, що утворюють нові ОТГ – Софієвську, Вільнозапорізьку (Новобузький район) та Горохівську (Снігурівський район).


Ольшанський селищний голова Сергій Новак щиро зустрів гостей з Миколаївського РВ АМУ та Новобузького і Снігурівського районів. Спочатку відвідали Трихатський старостинський округ та познайомилися із діяльністю старости села Трихати Тетяни Бесклуби. Гості цікавилися роботою землевпорядника, роботою старостату по наданню довідок та нотаріальним діям. Відвідали Трихатську школу та дитячий садочок. Директори  навчальних закладів відмітили значне покращення умов та матеріально-технічного стану після входження в Ольшанську ОТГ. На разі, в Трихатській школі за кошти об’єднаної громади йде заміна покрівлі.


Ольшанський селищний голова показав спортивний та дитячий майданчики, які було встановлено в селі Трихати напередодні святкування Дня села. Під час перебування в селі Трихати Сергій Новак розповів про масштабні роботи по благоустрою малих населених пунктів об’єднаної громади. Він зазначив, що зроблено освітлення всіх п’ятьох населених пунктів Ольшанської ОТГ. Встановлені енергозберігаючі ліхтарі. Зараз ведуться переговори по встановленню в Ольшанській об’єднаній громаді сонячної електростанції.


Перебуваючи в Трихатах, учасники «Маршрута успіху» обговорили питання проведення на ділянці біля Південного Бугу міжнародного фестивалю повітряних зміїв, про кроки місцевої влади по переведенню цієї землі у комунальну власність та перетворенню цієї ділянки на фестивальний майданчик. Ольшанська ОТГ нещодавно отримала державні землі за межами населених пунктів у власне розпорядження. Сергій Новак бачить великий потенціал у розвитку зелентого та фестивального туризму в горомаді.

В самому селищі Ольшанське учасники вивчення  досвіду ознайомилися із діяльністю управлінь та служб апарату селищної ради. Радилися щодо побудови ефективної, але не обтяжливої для бюджету структури управління. Сергій Новак зізнався, що сам свого часу бував у багатьох ОТГ і вивчав їх досвід. Селищний голова поділився спостереженням, що у всіх є свої нюанси та варіанти. Тому, він порадив громадам, які будуть об’єднуватися враховувати чужий досвід і залучати те, що підходить саме ним.

Гості туру оглянули Ольшанську школу та дошкільний заклад «Сонечко». У бесідах з керівництвом закладів та персоналом з’ясували, що заклади отримали значні кошти ра власний розвиток в об’єднаній громаді, значно покращили матеріально технічну базу. Директорка Ольшанської ЗОШ Світлана Молчанова розповіла про корисні придбання для навчального закладу та підготовку до навчального року «Нової української школи». Вона підкреслила, що автономізація навчальних закладів дає набагато більше можливостей та робить процес управління більш ефективним. Разом з тим, вона розповіла, що школа поки що не має власної їдальні та спортивного залу, але завдяки співпраці з керівництвом громади та отриманням більших фінансових можливостей плани по створенню цих приміщень вже реалізуються.


Учасники «Маршрутів успіху» побачили відремонтоване під ЦНАП приміщення колишньої школи, відвідали Ольшанський селищний будинок культури. Директор Ольшанського будинку культури Олександр Білий поділився досвідом розвитку культури в громаді. Незважаючи на те, що в приміщенні йде ремонт діють та виступають художні колективи, групи та гуртки.
Підбиваючи підсумки заходу по обміну досвідом Ольшанський селищний голова Серій Новак звернувся до представників Новобузького та Снігурівського районів: «Будете об’єднуватися – не пожалкуєте. У перші місяці буде складно, але невдовзі ви побачите, зміни в ваших громадах. Головне, ви побачите для неї перспективи».
Виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України подякувала Сергію Новаку та всім працівникам Ольшанської селищної ради за прийом та цікавий досвід і висловила побажання, що цей досвід допоможе у побудові власного життя Вільнозапорізькій, Горохівській та Софієвській ОТГ.


Автор: Vladagromadam
captcha