Володимир Чечуй голова Михайлівської ОТГ Миколаївського району та депутати сільської ради організували зустріч з консультантами Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України з питань подальшого становлення Михайлівської ОТГ, яка об’єднує дві сільські ради – Михайлівську (колишню Улянівську – ред.) та Криничанську.
За рахунок бюджетної децентралізації та отримання повноважень і відповідного фінансування у Михайлівській сільській об’єднаній громаді відбулися перші позитивні зрушення у наданні послуг населенню. Розробляється проектно-кошторисна документація на утеплення Криничанської та Улянівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Також, розробляється проектно-кошторисна документація на відновлення мереж водопостачання в селі Червоне поле. З 97 тисяч вартості проекту ‒ вже проплачено аванс 29 тисяч. Це єдине село яке досі залишаться без централізованого водопостачання. В Михайлівці, Криничках, Новоселівці та Новогригор’ївці – цю проблему вже вирішено. Крім того, в селі Новоселівка було відкрито до Дня захисту дітей ‒ дитячий майданчик. Наразі відбуваються роботи по його облаштуванню.
У найближчих планах керівництва Михайлівської ОТГ є ремонт доріг. Вже розробляється проектно-кошторисна документація під’їзної дороги до села Новоселівка.
Сільський голова Володимир Чечуй розповів, що проект програми соціально-економічного розвитку вже створено і його передано на обговорення громади і депутатів ради. Разом з тим, він погодився, що план потребує більш фахового доопрацювання і деталізації.
-Векторів розвитку громади – дуже багато. І хотілося б, все ж таки, нам визначитися з основними векторами в нашій громаді, ‒ говорить Володимир Чечуй. Він, також, підкреслив, що у стратегічному плані бачить приєднання до Михайлівської ОТГ інших сільських рад, щоб об’єднання було в межах перспективного плану.
Консультант АМУ з економічного розвитку Михайло Тульський зазначив, що: - Аналізуючи діяльність об’єднаних громад на Миколаївщині, більшість яких утворилася наприкінці минулого року, ми бачимо, що прийшов час такого собі ‒ системного, організаційного і перспективного вирішення питань становлення громади. Він наголосив, що специфіка нової роботи в тому, що доведеться відійти від того бачення і виду діяльності, які були в сільській раді до об’єднання, коли більшість питань вирішувалось на рівні району, більшість послуг надавалося на рівні району, більшість підприємств соціальної сфери були на балансі району.
-Ви, зараз, переходите до того, що самі формуєте цей комплекс послуг, а держава разом з фінансовим ресурсом надає вам повноваження. І тепер, ви відповідаєте за серйозний комплекс послуг перед власними мешканцями. Держава разом з фінансовим ресурсом надає вам повноваження. І тепер, ви відповідаєте за серйозний комплекс послуг перед власними мешканцями,‒ сказав консультант АМУ Михайло Тульський. Також відмітив, що розробляючи плани соціально-економічного розвитку варто робити акцент на покращенні надання послуг населенню. Це і питання ЖКГ, освіти, медицини, адміністрування і так далі. При цьому, на його думку, від оперативності та якості проведення певних видів робіт, а також від якісного адміністрування та необхідності введення посади заступника голови ОТГ – залежить, як громада буде розвиватися.
Консультант АМУ повідомив, що прийнято рішення Кабміну по наданню субвенції на розвиток інфраструктури. Постанова Кабміну 410 визначає, що у програмі розвитку повинні бути визначені напрями витрат коштів, а також в програмі мають бути вказані конкретні інвестиційні проекти. Цією ж постановою змінено розподіл напрямки розподілу фінансів. -Я вважаю, що це у вашу користь, територіальних громад. Там вказано про місцеві дороги, про збільшення прав придбання не тільки комунальної техніки, але і обладнання для неї,‒ дає оцінку Михайло Тульський,
-Якщо вже є програма соціально-економічного розвитку ‒ субвенцію на розвиток інфраструктури 4 960,2 тисячі гривень, що виділяються на Михайлівську громаду, ви зможете використати. Але, якщо не буде програми – гроші будуть надходити на рахунок, але використовувати їх ви не зможете, ‒ пояснила консультант з бюджетних питань Юлія Забродкіна. Також, вона підкреслила, що за присутності програми-соціально-економічного розвитку будь яка об’єднана громада може приймати участь у проектах Державного фонду реконструкції та розвитку.
Консультант з комунікації Олександр Дудюк наголосив, що потрібно громаду роздивлятися як комплекс приватного, господарчого, громадського секторів, залучення державних коштів та грантових проектів. Без додаткової бази оподаткування – ні про ніякий розвиток мови не може бути.
-Треба розмовляти з фермерами, з іншими підприємцями: хтось, може, займеться переробкою сільгоспсировини, хтось – створить готельчик під розвиток зеленого туризму, можливо, додаткову заправку на трасі поставить і так далі, ‒ пояснює Михайло Тульський.
Також, консультанти пояснили як з програмою працювати з комісіями та депутатами сільської ради ОТГ. Наголосили на тому, що передбачається можливість внесення з мін у програму соціально-економічного розвитку, навіть, під час її реалізації. Також, Михайло Тульський запропонував в своїх планах виходити громаді на переробку сміття.
Депутат Михайлівської сільської ради Анатолій Мамєєнко підкреслив, що в громаді на кожному напрямі має бути відповідальна особа та має бути вибудована така система взаємовідносин, що дозволить досягти поставленої мети у плані розвитку.
На завершення зустрічі Володимир Чечуй погодився, що план на 3 роки – це можливість заощадити кошти на більш довготривалі проекти.
-Мені все починає подобатися. У тому, що ми можемо бачити фінансовий ресурс, ресурс громади на розвиток, ‒ говорить голова Михайлівської ОТГ.
За інформацією Офіс реформ-Миколаїв