09.04.2017
Полiтика

Міносвіти реформує школу

Зустріч школярів з Міністром освіти і науки України Лілії Гриневич 

Сучасним старшокласникам найбільше у школі не вистачає практичних завдань, логічно структурованого навчального часу, тестів на профорієнтацію, пристрасних вчителів та інтерактивних освітніх матеріалів, з якими буде цікавіше вчитись. Про це школярі розповіли Міністру освіти і науки України Лілії Гриневич під час зустрічі і спілкування з нею в межах Освітнього фестивалю Арсенал Ідей у Мистецькому Арсеналі.

-Якщо ми як Міністерство і держава приймаємо рішення впроваджувати у школі партнерські стосунки, де голос учня має вагу і сенс, почати потрібно з того, що ви повинні мати свій голос у форматуванні, створенні та проведенні цієї реформи, – звернулася до учнів Лілія Гриневич.

Вона докладно розповіла про концепцію Нової Української Школи, яка має трансформувати середню освіту від знаннєвої моделі до компетентнісної.

-Сьогодні школа практично не відповідає на запитання учня: “навіщо мені потрібно те, що я вчу?”. Першочергове завдання вчителя у Новій Школі – дати учню розуміння, де та як можна застосувати отриманні знання на практиці, а також використати їх для вирішення особистих проблем, досягнення високих цілей тощо, – підкреслила Міністр.

Нова Школа лише тоді зможе бути успішною, коли в ній існуватиме комфортне освітнє середовище. Страх та тиск має перестати бути основним мотиватором до навчання. Натомість їх має змінити усвідомлений підхід.

-Освітні системи, які дають найкращі результати навчання, мають таке середовище. При цьому комфорт у них тісно переплетено з академічною вимогливістю. І це правильно, – наголосила Лілія Гриневич.

Підлітки, що були присутні на зустрічі, найбільш активно піднімали питання профорієнтації та впливу учителів на якісне вивчення предмету.

-Я зараз навчаються у 10-му класі. Скоро мені здавати ЗНО і визначатися з університетом, при цьому я маю дуже різноманітні інтереси. Хотілося б, щоб школа давала можливість отримати більше інформації про себе та власні сильні сторони, щоб правильно обрати подальший професійний розвиток, – розказала одна із слухачок.

На запитання Міністра, які предмети школярі люблять найбільше та що на це впливає, підлітки майже одностайно відповіли – любов до предмету залежить від вчителя, який вміє цікаво подати інформацію та свій предмет. Усі учасники дискусії погодилися, що без перенавчання вчителів вдало провести реформу буде неможливо.

Нагадуємо, що в межах запуску першого класу Нової Школи, в який підуть діти у 2018 році, Міністерство планує перепідготувати 25 тис. вчителів – тобто усіх, що братимуть першокласників.

За інформацією сайту "Урядовий портал"


Автор: Vladagromadam
captcha