16.05.2022

На "Доступні ліки" мають право більше 500 тис жителів Миколаївщини

А на  виконання програми передбачено 500 млн грн

Заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Віталій Кіндратів взяв участь у селекторній нараді під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка щодо стану реалізації урядової програми «Доступні ліки», передає mk.gov.ua.

Як повідомив Павло Розенко, фактично кожен 4-й аптечний заклад в Україні вже є учасником програми «Доступні ліки», а це близько 5000 аптек. В програмі також взяли участь вже близько 700 тисяч жителів України.

-На сьогоднішній день до програми долучилися біля 700 тисяч наших співгромадян, кількість рецептів за якими здійснено відшкодування вартості лікарських засобів становить близько 730 тисяч, - розповів Павло Розенко.

Крім того, Віце-прем’єр-міністр зазначив, що уряд в разі потреби готовий збільшити фінансування програми «Доступні ліки».

-На виконання програми «Доступні ліки» передбачено 500 млн грн. Ми чудово розуміємо, що це лише початок. Ми готові збільшувати відповідні субвенції і сьогодні вже готуються зміни до Державного бюджету, якими видатки на програму будуть збільшені на 250 млн грн., - відзначив Павло Розенко.

В свою чергу, заступник голови ОДА Віталій Кіндратів зазначив, що в Миколаївській області до урядової програми «Доступні ліки» долучилося близько 170 аптечних закладів. На отримання безкоштовних або ліків за зниженою вартістю можуть претендувати більше 500 тисяч жителів Миколаївщини.

Нагадаємо, що програма «Доступні ліки» почала діяти з 1 квітня 2017 року. Завдяки цій програмі пацієнти зможуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою. До участі у програмі урядом було затверджено 157 препаратів за міжнародною непатентованою назвою, до цього переліку входять препарати 35-ти виробників, з яких 18 –представники країн ЄС, 15 – українські виробники та по одному з Індії та Ізраїлю.


Автор: Vladagromadam
captcha