01.03.2017
Економiка

На Миколаївщині з'явиться рибний патруль

Керівників рибоохоронного патруля вже відібрано та призначено до 16 Управлінь, серед них – і Миколаїської області

В 2017 році запуск рибоохоронного патруля заплановано в багатьох областях України. Зокрема, керівників рибоохоронного патруля вже відібрано та призначено до 16 Управлінь. Йдеться про Донецьке, Дніпропетровське, Івано-Франківське, Житомирське, Закарпатське, Запорізьке, Полтавське, Чернівецьке, Луганське, Миколаївське, Одеське, Рівненське, Тернопільське, Харківське територіальні управління, Чорноморське та Азовське басейнове управління. За процедурою призначені керівники оголошують конкурс на відбір інспекторського складу патруля, що триває 14 днів. Після цього патрульні проходять фахове навчання і приступають до роботи.

В 5 областях (Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Харківська, Миколаївська) в лютому рибоохоронні патрульні розпочали роботу. На Одещині та в Чорноморському басейновому управлінні патрульні завершили навчання та розпочнуть роботу протягом найближчого тижня. Триває конкурс до рибоохоронного патруля до Полтавського територіального управління, а також подача документів до інспекторського складу рибного патруля Закарпатського управління. 

«Пілотний проект на Київщині показав, що патрульні можуть і вміють будувати свої стосунки з рибалками, бути відкритими і зрозумілими для громадськості. Продемонстрував, що можна вчасно реагувати на сигнали про браконьєрство і кількість браконьєрства насправді зменшилась. Цей досвід нас надихнув запустити проект в інших регіонах», – повідомив під час публічного звіту про роботу Держрибагентства в 2016 році Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Ярема Ковалів відзначив, що в 2017 році вперше за багато років держава створила необхідні умови для ефективної рибоохоронної роботи, йдеться про забезпечення патрульних паливно-мастильними матеріалами та сучасною технікою. «Минулого року у нас одне управління в області мало приблизно 100 літрів палива. Його було достатньо для 1-2 днів роботи, в залежності від інтенсивності. В цьому році в держбюджеті передбачили кошти на те, щоб повністю забезпечити рибоохоронний патруль паливом», – акцентував увагу Ковалів. Також він повідомив, що за рахунок внутрішньої оптимізації Держрибагентства, зарплата рибоохоронних патрульних була підвищена до 7-8 тис грн. проти 1,2 тис грн. в ліквідованих органах рибоохорони.

Рибоохоронні патрульні будуть оснащені сучасною технікою. На її закупівлю в рамках державного бюджету 2017 року виділено 40 млн грн. Кошти будуть направлені на оснащення патруля в тих областях, де вже оголошено конкурс на інспекторський склад. «Ми вдячні за фінансування реформи. Плануємо проводити тендери через Prozzoro, на зекономлені кошти купувати додаткове обладнання для патрульних – тепловізори, ехолоти. Разом з тим на повне оснащення Управлінь в 24 регіонах України нам потрібно 140 мільйонів. Тому продовжуємо шукати фінансування, опрацьовуємо різні варіанти», - додав Ковалів.

Нагадаємо, рибоохоронний патруль є органом із якісно новими стандартами роботи. Рибні патрульні будуть набрані на основі відкритого конкурсу, пройдуть фахове навчання, курси підвищення кваліфікації, а також будуть оснащені сучасною технікою. Відкритий конкурс на зайняття вакантних посад рибного патруля відбудеться відповідно до вимог Закону «Про державну службу» у новій редакції, включатиме електронне тестування та співбесіду.


Автор: Vladagromadam
captcha