В ході інтерв’ю «Влада Громадам», начальник фінансового управління Миколаївської РДА Володимир Свічинський, розповів про бюджет Миколаївського району станом на 2017 рік:
-Ми зараз рятуємо ситуацію, частину коштів взяли з інших субвенцій сільського бюджету, частину коштів запланували при реформуванні бюджету -12.2 млн, а решту, це вільний залишок, не перевиконання бюджету. Там передбачено і дороги і систему оповіщення цивільного захисту, і допомога Миколаївській районній газеті «Маяк»,- розповів Володимир Свічинський.
Бюджет Миколаївського району розподілено за такими напрямками:
-центр первинної медично-санітарної допомоги збільшено на 832 тис грн;
райдержадміністрація - це система оповіщення 54.3 тис грн;
районна рада із отримувачами коштів всього на 713 тис грн там передбачається, що буде утримуватись рада ветеранів 14 тис грн; районна газета
«Маяк» з вільного залишку отримує 30 тис грн;
трудовий архів 7 810 тис грн. Крім того додаємо субвенції на дитячі заклади й на клубні заходи 6 млн 600 тис грн, з них 5 млн 599 тис грн на дитячий садок, а 600 тис грн на клубні заклади, це буде йти з вільного залишку. По службі молоді додаємо кошти 186 тис грн. Центральній районній лікарні пропонуємо виділити додатково кошти на медикаменти 326 тис грн та харчові продукти 175 тис грн,- пояснив Володимир Свічинський.
Стосовно заробітних плат Володимир Свічинський розповів, на жаль, невтішну ситуацію у Миколаївському районі, тому що, після виплат деякі педагогічні працівники можуть не повернутися на робочі місця після відпустки :
-Зарплати 1 млн 750 тис грн. Бібліотеки отримають 1 тис грн, будинки культури 95 тис грн, які утримуються шляхом районного бюджету. На музичну школу виділено 1 млн 331 тис грн, 229 тис грн розрахуємося з педагогічними працівниками повністю і відправимо у відпустку. А далі, якщо місто піде нам на зустріч і захоче допомогти нам субвенцією, то будемо утримувати. Якщо місто не піде нам на зустріч, ми звертались до міста з цього приводу, тоді у нас музичної школи як такової у районі не буде, -прокоментував начальник фінансового управління Миколаївської РДА.
Зважаючи на те, що у бюджеті недостатньо коштів на утримання установ, існує необхідність оптимізації та скорочення видатків:
-Враховуючи, що ми залишилися з бідними сільськими бюджетами, які не увійшли в ОТГ і ми маючи такі мізерні доходи, при потребі понад 60 млн, ми маємо тільки 12 млн 2 тис грн доходів, тому і вимушені оптимізуватись, скорочувати, дивитися як найменше видатків провести із найкращім результатом,- підсумував фінансовий стан бюджету Володимир Свічинький.