Земельний податок є одним із основних ресурсів наповнення бюджетів сіл та районів
19 червня, в залі облдеражадмістрації відбулася нарада щодо встановлення сільськими (селищними) радами ставок земельного податку для земель сільськогосподарського призначення. Під головуванням на засіданні першого заступника голови Миколаївської ОДА В’ячеслава Боня, голови обласної ради Вікторії Москаленко, за участі голови РДА та сільськіх головів.
У ході наради представники райдержадміністрацій проінформували щодо діючого встановленого розміру ставок земельного податку.
В’ячеслав Бонь зазначив, що земельний податок з сільськогосподарських угідь – потужне джерело наповнення місцевих бюджетів, тому він має використовуватись максимально ефективно.
-Земля – це спільний ресурс всієї громади. Через низькі ставки земельного податку місцеві громади Миколаївської області недоотримують більше 60 мільйонів гривень. А це вуличне освітлення, вікна або медичне обладнання в ФАП, вікна або генератор в дитячий садочок або школу, облданнання для навчання у закладах освіти, - звернувся до присутніх В’ячеслав Бонь.
Заступник голови ОДА наголосив на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед місцевих депутатів, оскільки земельний податок є одним із основних ресурсів наповнення бюджетів сіл та районів. Також В’ячеслав Бонь поставив завдання довести до депутатів та громади розрахунки щодо можливих надходжень у разі встановлення розміру податку на рівні 1%, за інформацією mk.gov.ua.
Як повідомляла раніше в Фейсбук голова РДА Миколаївського району Алла Воробйова, що сільські бюджети зазнають значні втрати з розміру ставки податку на землю:
-Ще з жовтня 2016 року за дорученням голови ОДА Олексія Савченко неодноразово піднімали питання щодо втрат сільських бюджетів в частині податку на землю. Рекомендували сільським радам переглянути розмір ставки податку на землю до 1%.
Станом на кінець березня першого кварталу 2017 року втрати по податку на землю в Миколаївському районі склали 4368003, 30 грн.