16.02.2017
Полiтика

Пенсійна реформа 2017

Пенсійна реформа 2017. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман анонсував можливі збільшення пенсій

Пенсійна реформа 2017. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман анонсував можливі збільшення пенсій

Про це він заявив на початку лютого, під час засідання уряду.

"Я вважаю, що у 2017 році у нас є всі підстави говорити про те, що буде змінена пенсійна система, і вона буде справедливою, і пенсіонери відчують збільшення пенсійних виплат. Ми будемо готові запропонувати українському суспільству такі рішення. Усьому свій час", - сказав глава уряду.

Нині Кабмін готує пакет документів для проведення реформи. Гройсман уточнив, що зміни повинні бути корінними, аби, мовляв, пенсіонери відчули рівень турботи влади. Що саме будуть змінювати, він не розповів.

На проведенні змін також наполягає і основний кредитор України – Міжнародний валютний фонд. У МВФ пропонують збільшити пенсійний вік. В уряді таку ідею публічно відкидають і запевняють, що знайдуть інші шляхи, як наповнити бюджет Пенсійного фонду.

"Збільшення чи зменшення пенсійного віку на рік-два-три чи навіть на п'ять глобально на пенсійну систему країни жодного впливу не матиме. Це доводить, наприклад, досвід Польщі, де нещодавно, як відомо, пенсійний вік істотно знизили, проте відчутно ні на економіці держави, ні на розмірі самих пенсій поляків це не відобразилося. Це ніяк не вплине і на збалансування бюджету Пенсійного фонду України, бо там мають вагу і значення зовсім інші чинники. І ще: нині тривалість життя українців занадто низька порівняно із країнами Євросоюзу. І на цьому тлі продовження трудового життя нелогічне", - сказав віце-прем'єр-міністр Павло Розенко в інтерв'ю "Урядовому кур'єру".

Посадовець переконаний, що нинішній пенсійний вік (60 років) – збалансований.

"На сьогодні вихід українців на пенсію в 60 років, на моє переконання, — збалансований і вивірений саме під наші реалії термін, на якому потрібно зупинитися. Те саме можу сказати і про страховий стаж: 30 років для жінок і 35 для чоловіків – оптимальні, і їх не підвищуватимуть із таких самих причин", - запевнив Розенко.

Нагадаємо, пенсійна реформа в Україні назріла давно, бо щороку Пенсійний фонд має значний дефіцит коштів, які доводиться додатково вливати з держбюджету. У бюджеті Пенсійного фонду на 2017 рік дотація з держбюджету перевищує 140 млрд грн. Саме скорочення дефіциту бюджету Пенсійного фонду уряд називає ключовим завданням пенсійної реформи.

tsn.ua


Автор: Vladagromadam
captcha