08.03.2017
Суспільство

Первинна медична допомога за Міжнародною системою

Міністерство охорони здоров'я уклало угоду зі Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) 

Міністерство охорони здоров'я уклало угоду зі Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) щодо ліцензійного використання Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ІСРС-2) у загальній практиці.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

"Міністерство розробляє нормативно-правову базу для використання ІСРС-2 в системі охорони здоров'я України. Також триває процес створення програмного забезпечення, яке покликане максимально спростити роботу сімейних лікарів у частині ведення медичних записів пацієнтів та підготовки звітності", - йдеться у повідомленні.

Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги - це система, що дозволяє кодувати причину кожного окремого звернення пацієнта до лікаря і дає змогу класифікувати не лише хвороби, але й симптоми.

В основі класифікації лежить візит пацієнта до лікаря. Це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря, яка в ICPC-2 складається з трьох основних частин: причина звернення пацієнта до лікаря; діагноз; дії (що необхідно зробити у конкретній ситуації - направлення на додаткові методи обстеження чи направлення на вторинну ланку до спеціалістів).

Порівняно з Міжнародною класифікацією хвороб - діагностичною номенклатурою, яку первинно розробляли для класифікації причин смертності, ІСРС-2 надає можливість кодування в умовах, коли неможливо поставити точний діагноз.

Класифікацію ІСРС-2 розробила Всесвітня організація сімейних лікарів (WONCA), яка об'єднує понад 500 тисяч сімейних лікарів зі всього світу. Успішне повне або часткове впровадження системи Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги відбулось у 40 країнах світу. На сьогодні близько 250 тисяч сімейних лікарів використовують у своїй практиці ІСРС-2.

 


Автор: Vladagromadam
captcha