01.03.2017
Економiка

По 200 га в одні руки – Мінагрополітики пропонує дозволити продаж землі

Відкрити ринок землі планують у два етапи. Наразі, під мораторієм знаходяться приблизно 37 млн га.

Міністерство аграрної політики і продовольства України робить ставку на формування середнього класу в рамках проведення земельної реформи. Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк під час дискусії в Українській аграрній конфедерації на тему «Формування ринку землі: реалії та перспективи».

За словами Мартинюка, наразі під дією мораторію знаходяться приблизно 37 млн га землі.

«Тим часом 5 млн га землі, які знаходяться в приватному користуванні, не підпадають під дію мораторію. І це не створює проблем, ніхто нікого не ошукує. Причому в Україні немає обмежень на володіння цією землею для юридичних осіб», - підкреслив перший заступник Міністра агрополітики.

Мартинюк розповів, що Мінагропролітики пропонує відкривати ринок землі у два етапи - спочатку дозволити купівлю-продаж державних земель, а через 2 роки, коли ціна сформується, відкрити ринок для всіх власників. На думку першого заступника, максимальний розмір ділянки варто обмежити 200 га.

«Мета запровадження ринку землі - створення середнього класу на селі. Якщо вона буде досягнута, то в середньостроковій перспективі в кожному селі буде ефективно працювати 2-3 фермери, які будуть спеціалізуватися на високомаржинальних культурах, які не потребують масштабності виробництва», - пояснив Мартинюк.

 


Автор: Vladagromadam
captcha