22.03.2017
Економiка

Попит молочої продукції України на ринку Європи зростає

Економічна частина Угоди про ЗВТ з ЄС діє з квітня 2014 року, проте лише наприкінці 2016 року Україна вперше експортувала молочну продукцію в межах Угоди. Було поставлено 450 т сухого молока, що становило 30%  від безмитної  експортної квоти,  та 690 т вершкового масла, що склало 46% квоти відповідно.

Станом на середину березня 2017 року вже використано 14% квоти на безмитний експорт сухого молока і 50% квоти на експорт масла. Також в межах квот було поставлено 23 т кисломолочної продукції, що становить близько 0,3% квоти.

Українські молочні компанії протягом останніх трьох років намагалися отримати сертифікати європейського зразка для здійснення поставок в Європу.

Наразі 16 українських компаній пройшли сертифікацію і мають право на експорт до ЄС.

До списку компаній входять:

ТОВ «Люстдорф», ТОВ «Ласунка»,  ТОВ «Молочний дім»,  ПАТ «Житомирський маслозавод»,  філія ПАТ «Яготинський маслозавод»,  «Яготинське для дітей»,  ПрАТ «Лакталіс-Миколаїв»,  ТОВ «Гадячсир»,  ПАТ «Дубномолоко»,  Недригайлівський сирцех філії «Роменський молочний комбінат», ПП «Рось», філія «Роменський молочний комбінат» , ПП «Рось», ТОВ «Капсуляр», ТОВ «Данон Дніпро», ПАТ «Золотоніський маслоробний комбінат», ТОВ «Клуб сиру», Вінницький молочний завод «Roshen»,  філія «Менський сир»,  ПП КФ «Прометей».

 


Посилання на джерело

Автор: Vladagromadam
captcha