26.06.2022
Економiка

Проект "Звіт голови за півроку". Михайлівська ОТГ

Влада може бути демократичною тільки тоді,
коли вона радиться з людьми і відповідає перед людьми.
А ефективною — тоді, коли ці поради стають складовою частиною її політики.
Міністр Кабінету міністрів України (2003-2005) Анатолій Толстоухов

 Вже півроку існують в районі 4 об'єднанні територіальні громади. Ці 6 місяців були нелегкими для ОТГ, проте є і багато позитивних подій. Про те, які можливості для розвитку відкрила для кожної з громад Миколаївського району реформа децентралізації, як заробляються та як витрачаються кошти в проекті ініційованому інформаційним ресурсом "Влада громадам" "Звіт голови за півроку". Адже кожен громадянин демократичної держави має право на отримання повної, достовірної та всебічної інформації про функціонування влади, ним обраної, про її плани та можливі напрями дій. Відкриває проект Михайлівська ОТГ. 

У підпорядкуванні дві сільські ради: Михайлівська та Криничанська. Села: Новогригорівка, Новоселівка, Трихатське, Червоне Поле.

Населення громади:  3364 чол.

Голова ОТГ – Володимир Чечуй.

1.БЮДЖЕТ: 

Бюджет Михайлівської сільської ради затверджено в сумі 18 126 225 грн. В тому числі: доходи сільської ради – 10 456 025 грн., додаткова дотація з Державного бюджету – 1 249 200 грн., освітня субвенція з Державного бюджету – 4 224 800 грн. та медична субвенція з Державного бюджету – 2 196 200 грн.

Станом на 22.06.2022 року доходну частину бюджету сільської ради виконано  на 126,8%       ( при плані надходжень в сумі 4 084 630 грн. фактично надійшло 5 179 556 грн.)

На організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності селищної радив бюджеті громади заплановано 1 637 669 грн. Станом на 22.06.2022 року освоєно кошти в сумі 834 811 грн., 70% видатків – по захищених статтях (заробітна плата, нарахування, енергоносії).

В. Чечуй, голова Михайлівської ОТГ

2. БЛАГОУСТРІЙ:

-           Загороджено кладовище в с. Михайлівка. Вартість робіт – 89 960 грн.

-             За рахунок коштів спеціального фонду профінансовано авансовий платіж в сумі 29 100 грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації «Реконструкція зовнішніх мереж водопостачання в с. Червоне Поле». Це єдине село в громаді, яке досі залишаться без централізованого водопостачання. В с, Михайлівка, Кринички, Новоселівка та Новогригорівка – проблему з водопостачанням вже вирішено, також у всіх тамтешніх абонентів встановлено лічильники на воду.

-          У Михайлівській ОТГ вирішили створити комунальне підприємство «На всі руки», яке б займалося поточними питаннями благоустрою та ремонтних робіт у громаді. Питання ж більш серйозного фінансування та кваліфікації будуть плануватися та проводитися у рамках тендерних процедур.

-          На благоустрій в бюджеті Михайлівської ОТГ  передбачено видатки в сумі 763 750 грн.  Освоєно 190 193 грн., проводиться оплата громадських робіт та вуличного освітлення, витрати на проведення благоустрою населених пунктів сільської ради (косіння трави, виготовлення та встановлення лавок та ін.)

-          На забезпечення функціонування водопровідно – каналізаційного господарства в бюджеті заплановано  877 000 грн., видатки складають – 11 608 грн.

-          Також передбачено кошти на утримання та розвиток інфраструктури доріг в сумі  500 000 грн., освоєно кошти в сумі 49 718 грн - виконано роботи по плануванню доріг в   с. Кринички.

с. Кринички

3. ОСВІТА:

З  1 квітня 2017 року створено відділ ОМСКМ Михайлівської сільської ради, до якого перейшли дошкільні заклади, школи та заклади культури.

Розробляється проектно-кошторисна документація на 2,5 млн. грн. на модернізацію Криничанської ЗОШ. Проект, вартість якого склала 225 тисяч грн.,  включає утеплення школи, заміну даху, перебудування та збільшення актової зали, реконструювання туалету. 


Бюджетом передбачено фінансування дошкільної освіти в сумі 3 679 787 грн. На утриманні два постійних ДНЗ – Криничанський та Улянівський та один сезонний дошкільний навчальний заклад – Червонополянський.

   Станом на 22.06.2022 року освоєно кошти в сумі 1 245 502 грн., 98 % видатків – по захищених статтях ( заробітна плата, нарахування, енергоносії та продукти харчування).

На шкільні заклади освіти передбачені видатки в сумі – 5 786 195 грн., в тому числі освітня субвенція з Державного бюджету – 5 027 808 грн. та кошти сільської ради в сумі 758 387 грн.

На утриманні громади три школи – Криничанська та Улянівська ЗОШ І-ІІІ ступенів і Червонополянська ЗОШ І ступеня.

   Станом на 22.06.2022 року по школах освоєно кошти в сумі 2 095 104 грн., 42 % видатків – по захищених статтях (заробітна плата, нарахування, енергоносії та продукти харчування).

 

4. КУЛЬТУРА:

 Заклади культури переведені на баланс Михайлівського відділу освіти. Утримуються 5 клубів та 2 бібліотеки. Передбачено видатки в сумі 494 224 грн., освоєно – 96 385 грн.

 В Будинку культури с. Кринички планують відремонтувати велику актову залу. Готується проект.

 Діє танцювальний колектив «Кармен» в с. Михайлівка. По населеним пунктам громади – розвинена художня самодіяльність. В кожному закладі працюють на 0,5 ставки по два працівники – директор та художній керівник.  Розвиток культури вбачають в раціональному охопленні населення культурними заходами, планують, що  художній керівник працюватиме на повну ставку, але два дні в одному селі, три – в іншому.

учасники худ самодіяльності Криничаського БК

5.  СПОРТ:

 В структурі апарату сільської ради введено 2 штатні одиниці по 0,5 ставки «інструктор по роботі з молоддю та спортом» в селах Кринички та Михайлівка. Створено збірну футбольну команду, яка зайняла в районі 2-ге місце. Працюють спортивні секції.

Взимку займаються такими видами спорту як баскетбол, волейбол. В теплу пору року – увага на футбол.

 

6. МЕДИЦИНА:

Громада пішла шляхом створення свого власного Первинно медико-санітарного  центру. Справа це непроста і займатиме певний час. Тому заклади медицини, а це амбулаторія  в с.Улянівка та 3 фельдшерсько-акушерські пункти на даний момент фінансуються з бюджету Миколаївської районної ради. Субвенцію на медицину з Державного бюджету сільська рада поквартально передається у вигляді міжбюджетного трансферту до бюджету Миколаївської районної ради. Затверджено на медицину кошти в сумі 2 196 200 грн., освоєно – 1 098 200 грн.

Як відомо, сільська, селищна чи міська рада ОТГ не може безпосередньо здійснювати господарську діяльність з медичної практики, оскільки є органом місцевого самоврядування, тобто належить до суб’єктів владних повноважень. Амбулаторії та ФАПи, що раніше обслуговували населення відповідних громад, як правило, були структурними підрозділами центральних районних лікарень. Відтак із розмежуванням бюджетних коштів в ОТГ виникла необхідність створити на базі переданого їй майна «свій» зак­лад охорони здоров’я (амбулаторію чи центр ПМСД) як окрему юридичну особу. Відповідно новоутворена установа повинна отримати ліцензії на здійснення медичної практики, використання наркотичних засобів, що практично неможливо зробити в стислі терміни.

Процес створення власного Первонно медико-санітарного центру йде, але поки що повільно. Основна проблема – з керівником цього центру. Адже повинен бути лікар, з відповідною підготовкою. На нього ж буде оформлена ліцензія. Також багато чого потрібно для відкриття цього Центру. Адже комплектація ФАПів повинна бути на рівні. Найбільш укомплектований ФАП в  с. Червоне Поле.

Михайлівська рада проголосувала за виділення коштів, 200-т тисяч, на ремонт ФАПів громади – в с. Кринички, Новоселівка та Новогригорівка. Наразі готується проектно-кошторисна документація на ремонт Новоселівського ФАПу.

 

7.  Проекти на майбутнє, розвиток.

-   Основні надходження до бюджету ОТГ це – плата за землю. Земельний фонд складає приблизно 15 тисяч гектарів. В громаді багато одноосібників, тому підвищення податку за землю до 1% дасть значні надходження до бюджету ОТГ.

Зараз всі зусилля спрямовуються на виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкти, що потребують ремонту чи реконструкції. Очільник громади В. Чечуй переконаний, що зараз необхідно вкладати кошти в ті об’єкти, які або економитимуть гроші громади або приноситимуть їх.


Дякуємо за надану інформацію керівництву Михайлівської ОТГ.

 


Автор: Vladagromadam
captcha