17.05.2022
МЕДИЦИНА

Що чекає на Миколаєвський район при створенні госпітального округу?

Проблемні питання створення госпітальних округів у Миколаївській області розглядалися сьогодні в ході розширеного президіуму обласної ради. Запрошений гість, провідний експерт з питань децентралізації влади Юрій Ганущак, пояснював як створюватимуться госпітальні округи. Нагадаємо, що в області планують створити 4 госпітальних округи. Миколаївський район увійде до другого ГО разом з Вітовським, Очаківським, Березанським,  та Снігурівським районами і, власне, самим містом Миколаєвом. Після затвердження округів, кожна з громад матиме право сама обирати до якого госпітального округу входити, і куди направляти свої кошти. Опікуватися питаннями існування округів буде новоутворений орган - госпітальна рада. 

-Госпітальна рада є консультаційним органом для формування рішень щодо розподілу коштів медичної субвенції між закладами охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу; реструктуризації закладів вторинної медичної допомоги; призначення та звільнення керівників бюджетних установ. Із страховою медициною ми вже запізнились, вона є справедливою, але не соціальною - не кожен зможе витягнути з кишені, а лікуватись хочуть всі. Децентралізація влади має багато резервів для розвитку, тому ми вважаємо, що мають бути вирішені такі питання як повноваження, ресурси, відповідальність,- наголосив Ганущак.

Голова Михайлівської ОТГ Миколаївського району,  Володимир Чечуй, звернув увагу на відсутність ургентної допомоги на  випадок розведення мосту і безпеку людей під час курортного сезону:
-Наш госпітальний округ південний по Миколаєвській області, і тут є ризик. У нас Коблівська, Рибаківська зона відпочинку де перебуває багато людей влітку, і серед них велика кількість дітей.  Випадки бувають різні, наприклад, міст розвели й виявиться, що не буде жодної точки для надання ургентної швидкої медичної допомоги. Стан доріг усім відомий. Я вважаю, що при складанні цього пазлу, про округи, необхідно врахувати, що є одна сторона від Південного Буга і є друга сторона. Тим паче, що треба вирішувати питання по Новоодеському району. Це  перш за все безпека життя людей.

На що отримав відповідь, від Юрія Дячука, заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації :
-Ніхто не забороняє госпітальній раді прийняти рішення в одній із лікарень відкрити профільне відділення невідкладної допомоги, або педіатричне відділення.

Голова Миколаївської РДА Алла Воробйова, наголосила і надала свою пропозицію протягом тижня зібрати головних лікарів, голів РДА і голів рад та з’ясувати, що і як залишиться в госпітальних округах:
-Півроку ми обговорюємо госпітальні округи, ми знаємо про цю карту. Але у мене є запитання - чому обласне управління охорони здоров'я не зібрало голів районних рад, головних лікарів  і не пояснили  - де що залишиться і де що буде. У нас є дійсно курортна зона Очаківського та Березанського районів, є Широколанівський полігон, який показав, які були тяжкі випадки, коли необхідно було надавати першу медичну допомогу. Коли там на ротації перебувало 10-15 тис солдат, а першу допомогу надавала наша  Миколаївська ЦРЛ. Так, дійсно, там дуже бідна матеріально-технічна база,  але географічно цей Варварівській міст  є проблемою.

-Це питання, щодо Миколаївського району, необхідно доопрацювати протягом тижня і надати пропозиції по вирішенню озвученої проблеми до профільної комісії,- підсумувала засідання президії голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко. 

Нагадаємо, що проект створення госпітальних округів має бути затверджений сесією обласної ради, після чого - переданий на розгляд Міністерству охорони здоров'я.


Автор: Vladagromadam
captcha