21.04.2022

Село Кринички Михайлівської ОТГ хоче мати свого старосту

30 квітня у селі Кринички Михайлівської ОТГ Миколаївського району призначені вибори місцевого старости.

Про це розповів на своїй сорінці у Фейсбук Ruslan Neroda

Нагадаємо, що згідно із законом "Про добровільне об'єднання територіальних громад" старост обирають місцевою радою в селах, селищах ОТГ. Старостою виступає лідер, якому громада села видала підтримку. Він - нова посадова особа місцевого самоврядування, нова організація, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл в об'єднаних територіальних громадах були належним чином представлені і проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло ... Староста обирається на 5 років, є членом його виконавчого комітету, представляє в ньому інтереси жителів села, здійснює комунікацію між владою та мешканцями села.

Кандидатами на пост місцевого старости в селі Кринички виступають два кандидати Наталія Чех і Світлана Орлова.

- Светлана Орлова умная, опытная и компетентная женщина. Она работала в Криничанском сельском совете секретарем. Никаких нареканий на нее со стороны жителей не было. О Наталье Чех можно сказать то же... Хорошо знает свою работу, с пониманием относится к людям. Я думаю, у этих кандидатов равные силы,- розповідає про роботу двох кандидатів в коментарях на Фейсбук Екатерина Затхей.

 Також з’явилося питання про вибори місцевого старости у селі Новогригорівка:

- Скажіть, а чому жителі села Новогригорівка не обирають старост? Ще декілька тижнів назад казали що ми маємо право на обрання старости?- питає Инна Матвийцова.

На що отримала пояснення від голови РДА Алли Воробйової:

- Поза виборчим процесом залишилися мешканці Новогригорівки, Новоселівки, Червоного Поля. До мене звернулися мешканці с. Новоселівки з заявою, що порушуються їх Конституційні права. Процедура нарушена изначально, если займется ОПОРА и будет кандидат какой то заинтересован, то выборы можно признать не действительными.

Нажаль, є недоліки у виборчої системи, але сподіваємость що вибори проходитимуть за чинним законодавством.

-Друзі! Цього року Верховна Рада прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу старости села, селища", де визначено таке поняття як "старостинський округ". Тому рада Михайлівської ОТГ повноважна визначати межі округу(наприклад село Кринички) та призначати там вибори. Трохи не гарно вийшло з формуванням ДВК, адже його склад формує виключно РВК. Але і районну комісію можна зрозуміти, адже на неї покладено на безоплатних умовах формування всіх двк у Миколаївському районі. Такий Закон!- коментує Дмитрий Баштовой.

Після багатьох пропозицій вирішили якщо в інших селах немає старост, розглядали можливість об’єднання трьох селищ або відстояти право на виборах старости  у кожне село, що буде більш зручним як для  селян так і для представника влади на місцях:

-Про що і мова. Домагайтеся щоб у вас теж був староста,- підсумував розмову Ruslan Neroda.

4545tg


Автор: Vladagromadam
captcha