02.04.2017
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ

Школу і садочок в Шостаковому закриють, якщо село не буде в ОТГ

Сільський голова переконаний, що Шостаківська сільська рада виживе без об’єднання, але тоді доведеться закрити місцеву школу і дитячий садочок. 

Коштів на їх утримання просто не буде - розповідає Володимир Єрмак, голова Шостаківської сільради. Тому іншого виходу, крім добєднання в ОТГ не бачать. Проте, дивлячись на тенденції пониження ступенів  шкіл, ось як наприклад як у ситуації в селах Петрівське та Петрово-Солониха, уже побоюються, що так може статися і у них.

Володимир Єрмак, сільський голова Шостакове

-          На даний час у нас три варіанти куди іти – Ольшанська громада, Михайлівська, Cтепове. Ще можна створити свою окрему громаду разом з Ковалівкою та Ясна Поляна. Але чесно скажу -  це печаль, навряд чи виживемо. Наші бухгалтера порахували надходження з податку на прибуток з нашої землі - виходить 500 тисяч. А нам лише на утримання садочку, майже 40 малюків туди ходить, потрібно 700 тисяч гривень. Це і заробітна платня, і комунальні послуги. Зараз державна дотація в цьому році півмільйону прийшла, а ще 180 тисяч виділяємо зі свого бюджету.

дитячий садочок с. Шостакове

дитячий садочок с. Шостакове

дитячий садочок с. Шостакове

Дитячий садочок с. Шостакове

- Так само і на школу ось треба 800 тисяч. Нам потрібно на ще на технічних працівників, автобуси і харчування. Так само виділяємо ці кошти, - В. Єрмак.

В Шостаківській ЗОШ 1-3 ступенів навчаються 92 дитини. Малокомплектних класів, по 5 чоловік дуже мало. Утримання і покращення матеріального стану закладу на контролі у голови сільради, нещодавно були замінені вікна на металопластикові за кошти спонсорів.

Шостаківська ЗОШ 1-3 ст.

Шостаківська ЗОШ 1-3 ст.

В задовільному стані шкільна спортивна зала. Є необхідний інвентар, зроблений ремонт.

Шостаківська ЗОШ 1-3 ст.

Шостаківська ЗОШ 1-3 ст.

Шостаківська ЗОШ 1-3 ст.

 Шостаківці і самі не залишаються осторонь турбот своєї школи - ось, наприклад, математичний клас – ремонтується силами батьківського комітету.

Тому і вважає Володимир Єрмак, що школу закривати не можна, а в разі об’єднання, навіть хотіли би щоб саме їх ЗОШ була б опорною.

Шостаківська ЗОШ 1-3 ст.

-          Залишається вільними в сільському бюджеті, після школи і садочку ще 200 тисяч. Можливо ще поборотися, урізати якісь свої видатки, щось не зробити, дорогу якусь чи пенсіонерам нашим ніяких подарунків, сидіти чисто на зарплаті, то ще рік ми продержимося. У нас 80 процентів місцевих жителів це пенсіонери. 960 мешканців це прописано, реально мешкають – якщо 600 чоловік живе тут , то добре. Людям немає де працювати. Ті в Італії, ті в Португалії, молодь - в Польші. Одні ось і залишилися пенсіонери, школа, садочок, сільрада, - Володимир Єрмак, голова Шостаківської сільради.

Тому головне зараз питання для Шостакового – куди іти, до кого в громаду? Зараз вже створена робоча комісія, яка опрацює це питання, потім – збори жителів Шостакового.

- Якщо Михайлівка скаже, ви нам не потрібні, Ольшанка, Степове, скажуть ви нам не потрібні, то будемо робити свою громаду. Але ще раз кажу, це не перспективно. І у Ковалівки, і у Шостакового грошей небагато, а Ясна Поляна взагалі дотаційна, - Володимир Єрмак.

Перспектив розвитку свого села небагато, розповідає сільський голова.

 – Це створення у нас нового перевантажувального терміналу ТОВ СП «Нібулону», що дасть  нам 90 нових робочих місць для місцевих мешканців. Також сподіваємося, на те що буде розширюватися і ПАТ «Югцемент», а це в перспективі  - надходження до місцевого бюджету  податків  з 40 га землі, які знадобляться заводові, - зазначив сільський голова Шостакового.

 

 

 

 

 


Автор: Vladagromadam
captcha