13.03.2017
Суспільство

Старостинський округ

Староста в об'єднаних територіальних громадах

В Україні почав діяти закон №1848-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища). Про це йдеться у офіційному виданні Верховної Ради "Голос України"  11 березня.

Згідно закону, у селах і селищах, які увійшли до об'єднаної територіальної громади, впроваджується посада старости, а в українське законодавство вводиться поняття "старостинський округ". При цьому мова не йде про населений пункт, який став адміністративним центром громади.

Документ окреслює коло обов'язків старости. Основна ідея - захист інтересів мешканців села в утвореній громаді та комунікація між селянами та представниками місцевої влади.

Повноваження старости:

- представляти інтереси села, відвідувати пленарні засідання сільської, селищної, міської ради;

- сприяти селянам у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;

- брати участь у підготовці місцевого бюджету стосовно програм, які будуть впроваджуватися на території його округу;

- слідкувати за станом довкілля, інфраструктурою, правопорядком, дотриманням прав та інтересів селян його округу; має пропонувати шляхи вирішення проблем тощо.

Староста звітує перед мешканцями свого округу, вони його і контролюють. Відповідає за ситуацію перед сільською, селищною, міською радою. Якщо він неналежно виконує свої обов'язки, старосту можуть відкликати з посади.

Даний закон набирає чинності з дня його опублікування.


Автор: Vladagromadam
captcha