17.03.2017
Економiка

Степове кличе до себе в громаду села з інших районів області

Громада Степового не захотіла входити до складу Михайлівської ОТГ і вирішила створити своє власне об'єднання

17 березня депутати Степівської сільської ради на ХХYІ позачерговій сесії від 17.03.2017 року звернулися до Широколанівської, Ставківської, Катеринівської сільських рад Веселинівського району, а також до Ковалівської, Шостаківської та Яснополянської сільрад Миколаївського району, з пропозицією щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад у Степівську територіальну громаду з адміністративним центром в селі Степове.

-       Прийняття законопроекту №5520 - важливий крок, якого чекала і наша Степівська громада, бо він дає можливості й механізм для створення об’єднаних громад, до складу яких можуть увійти місцеві ради суміжних районів, - написала на своїй сторінці в Фейсбук Ганна Павлова, мешканка с. Степове.

На сесії, крім депутатів Степівської сільської ради, були присутні члени виконавчого комітету та керівники організацій, які могли висловити свої думки щодо створення ОТГ. 

 - Виступили: Ракоміна Д.І. (депутат райради), Погорєлов А.В. (директор ДПП «Степове»), Штапенко Д.В. (заступник директора ДПП «Степове»), Льгова Л.Л. (голова ветеранської організації), Балинський С.А. (директор школи), які підтримали депутатський корпус, щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, - говорить Ганна Павлова.

Нагадаємо, що згідно перспективного плану по утворенню ОТГ, розробленого Офісом реформ спільно з Миколаївською районною державною адміністрацією, село Степове мало стати центром Михайлівської громади. Але інші сільські ради цієї громади не захотіли, щоб саме Степове було їх центром. Серед причин – незрозпайованість земель  цієї сільської ради, і, відповідно - низький рівень надходжень до бюджету. 

-Ми зразу звіряли всі бюджети: Криничанський, наш - Михайлівський і Степівський. У нас бюджет самий кращий, більший ніж в тих сільських радах. Ми, до того ж, знаходимося в центрі, у нас все є, база, будівля. Як можна піти до бідних бюджетів, зробить там центр, коли у нас найбільше  землі? По усіх даних, де написано в законі, центр повинен бути у нас. І ми все-таки написали на Київ, і зробили центр у нас. До нашого бюджету багато податків надходить. Нам би тільки правильно керувать - то наші села будуть процвітать, - коментує Тетяна Тетенькіна, жителька с. Михайлівка, Михайлівської ОТГ, керівник ТОВ «Добробут».


Автор: Vladagromadam
captcha