27.06.2022
Полiтика

Створення інноваційно-освітніх кластерів у регіонах

Позитивно впливатиме на розвиток сільських територій

Розвиток сільських територій є пріоритетним завданням Мінагрополітики в рамках стратегії «3+5». Для того, щоб зробити український аграрний сектор лідируючим виробником аграрної продукції та експортером якісної високотехнологічної продукції, аграрних новітніх технологій, необхідно йти шляхом створення інноваційно-освітніх кластерів у регіонах. В них новітні технології та розробки будуть існувати поряд з навчанням фахівців для аграрного бізнесу.

Про це заявила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева під час презентації представниками венчурного фонду Borsch Ventuers пілотного проекту «Агротехнічний та технологічний центр новітньої експертизи в Україні».

-Сьогодні аграрний бізнес стає все більш технологічним, для більших досягнень нам зараз вже не вистачає справжніх кваліфікованих фахівців, навички та вміння яких відповідали б вимогам сучасного агробізнесу. Тому необхідно створювати інноваційно-освітні кластери для навчання таких спеціалістів у кожному регіоні країни, - підкреслила Ольга Трофімцева та додала, що для реалізації таких проектів, необхідно залучити всіх ключових стейкхолдерів, а саме представників держави, бізнесу, громадськості, науки, освіти та інших.

Програмою передбачено спеціальну систему навчання та отримання практичного досвіду.

Вона має наступні складові: проведення професійних тренінгів, навчально-практичні заняття (дуальна система) та проходження стажувань в аграрних компаніях. Одним з аспектів цього плану є залучення до програми ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб.

На думку заступника Міністра, такий проект матиме значний успіх, якщо робити це спільно с українськими навчальними закладами та аграрними компаніями, які вже сьогодні зацікавлені у справжніх спеціалістах і самі починають працювати над подібними ініціативами.

-Нові стандарти фахової освіти, тісна співпраця науки і бізнесу, залучення до проекту ветеранів та ВПО, іноземних інвесторів, орієнтація на новітні технології в агробізнесі – це все відповідає нашому баченню створення в Україні глобального хабу з агроінновацій,- відмітила Ольга Трофімцева. 

За інформацією minagro.gov.ua


Автор: Vladagromadam
captcha