14.05.2022
Екологія

Травневі заморозки можуть залишити Миколаївщину без урожаю

У зв'язку з тим, що в ніч з 10-го на 11 травня, майже по всій території області спостерігалося різке зниження температури. Заморозки на поверхні ґрунту становили від - 0,3 до -2 С, які носили здебільшого локальний характер. Потоки теплого і морозного повітря переміщувалися смугами, що зумовило різний ступінь пошкоджень сільськогосподарських культур, навіть у межах одного подвір’я, повідомляє mk.gov.ua

В деяких районах суттєво пошкоджено овочеві культури. Хоча сходи картоплі і примерзли, втрати урожаю будуть незначні, в подібних випадках рослина утворює бокові пагони і згодом відновлює ріст.

Озимі та ярі зернові, зернобобові культури та соняшник перенесли морози – значні втрати не передбачаються.

За рекомендаціями наукових установ, для зменшення негативного впливу заморозків на рослини і стимулювання їх відновлення, зокрема картоплі і овочевих культур, необхідно провести їх полив і підживлення мінеральними добривами.

Департамент агропромислового розвитку Миколаївської ОДА повідомляє, що наразі проводиться ретельне обстеження посівів сільськогосподарських культур та багаторічних насаджень, на основі якого буде визначено обсяги можливих втрат урожаю.


Автор: Vladagromadam
captcha