14.06.2022
Суспільство

В Комсомольському Нечаянська громада ремонтує садочки та школи

Нечаянська громада поступово освоюється в умовах териториальних об’єднань та децентралізації. Завдяки необхідним ресурсам, готує проекти на утеплення та встановлює вікна та двері садочків та шкіл, також Комсомольський садочок  Нечаянської ОТГ максимально готують до опалювального сезону.

-В Комсомольському садочку Нечаянської громади вікна двері поміняли. Завершуємо два проекти один на утеплення садочка, інший на опалення. Проекти вже виходять на експертизу. В садочку перебуває 50 дітей,- розповідає голова Нечаянської ОТГ Микола Вівчар.

Микола Вівчар запевняє, що садочки в громаді не закриватимуть, а вирішуватимуть наповнення місцевого бюджету іншим шляхом:

-Взагалі, в Нечаянській громаді є три садочки: Комсомольський, Маловарварівський та Іванківський. На даний момент ми навіть не розглядаємо питання закриття будь-якого із садочків. Ми сьогодні працюємо над тим, щоб вивести землі з тіні шляхом їх інвентаризації й таким чином наповнити бюджет громади. 

Поки не наведуть лад в садочках, ремонт Комсомольського будинку культури, громада не фінансуватиме:

-В минулому році за кошти депутатів, перекрито дах у будинку культури. Пошили костюми ансамблю «Берегиня» і подальшим ремонтом поки що не займаємось. Будинок культури знаходиться в задовільному стані, не аварійному. З бюджету громади кошти не виділяємо, тому що в першу чергу хочемо вивести на добрий рівень садочки й школи,- пояснює голова Нечаянської ОТГ.

За багато років відсутності коштів, школа в Комсомольську потребує значного фінансування на заміну вікон, налагодження системи опалення та упорядковування території самої школи:

-Рішенням сесії виділено коштів на суму 178 тис грн для Комсомольської школи. Як розповіла директор школи Любов Олександрівна, що раніше, за всю історію існування школи, таких коштів сільська рада не виділяла. В школі повністю замінять всі вікна. Також ще 24,5 тис грн виділено на тротуарну плитку на території Комсомольської школи. Додатково профінансована школа на 136 тис грн для налагодження роботи опалювального сезону. Ми вже готуємо два проекти на експертизу, один котел дрова й вугілля, а другий котел на солом’яних пелллетах, - коментує Микола Вівчар.

В умовах розитку й вирішення важливих проблем в громаді, а також з метою економії коштів з місцевого бюджету, Нечаянська сільська рада поки що не розглядає питання проведення виборів старости в селі Комсомольське .

-Поки що над цим питанням ми не думаємо. Це додаткові кошти з місцевого бюджету, значна сума біля 30 тис грн на вибори, а ми рахуємо кожну копійку. Зараз існують першочергові вирішення проблем садочків та шкіл.  Мене, як голову громади та депутатський корпус влаштовує керівництво. Сьогодні там працює секретар Комсомольської сільської ради Ніна Швець. Вона активно виконує покладені на неї обов’язки. А ми будемо працювати для розвитку нечаянської громади,- наголосив голова Нечаянської ОТГ Микола Вівчар.

Нагадаємо, що Нечаянська сільська рада встрановила дитячий майданчик та  відкрила перший в територіальних громадах Миколаївської області Центр надання адміністративних послуг.


Автор: Vladagromadam
captcha