21.04.2022

В Михайлівській ОТГ батьки жорстоко побили дитину

Як реагують соціальні служби району на подібні випадки?

На спільній комісії розглядалось питання функціонування та співпраці з районами Центру соціальної служби, сім’ї та молоді Миколаївської РДА.

На початку року у штатному колективі налічувалось сім посад, але штат вже скорочено:
-У центрі залишились посади директора, начальника відділу соціальної роботи, бухгалтер та водій. Залишаємося у обмеженому штатному вигляді, - Світлана Подима,директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Сьогодні сільські ради після об’єднань в ОТГ самі вирішують чи є необхідність утримувати фахівців з соціальної роботи, скорочувати ставку, вводити соціальних інспекторів чи взагалі відмовитись. Та якщо трапляється біда, то шукають винних серед працівників соціальних служб.
-Коли трапилось жорстке побиття дитини в Михайлівській громаді, коли не було куди дівати психічно хвору мати з новонародженою дитиною Нечаїнській громаді,- то ми швидко знайшлися. І коли дзвонять, кричать рятуйте голови громад, ми не знаємо що робити, тоді знаходяться фахівці,- коментує директор районного центру.

У депутатів виникає запитання - чому представники центру не зустрічаються з громадами до подібних подій, для виявлення сімей потребуючих допомоги. І чому такі сім'ї не стоять на обліку?

-Ми намагаємось протягом 2015-2016 рр. забезпечити надання соціальних послуг. Маємо зворотній зв’язок із сільськими радами, отримуємо інформацію, звітність від працівників центру щомісяця. Працюємо методично на нарадах.  Навіть більше, наш досвід був визначений позитивним і рекомендовано до впровадження у територіальних громадах по Україні, там де відсутні фахівці із соціальної роботи,- підсумувала Світлана Подима.


Автор: Vladagromadam
captcha