21.06.2022
Медицина

В Михайлівській ОТГ створюють свій Центр первинної медичної допомоги

В Михайлівській ОТГ планують створити свій власний Первинний медико-санітарний  центр. Справа це непроста  і займатиме певний час - розповідає очільник громади Володимир Чечуй. Тому ще три місяці ОТГ передаватиме субвенцію до районного бюджету. Як відомо, сільська, селищна чи міська рада ОТГ не може безпосередньо здійснювати господарську діяльність з медичної практики, оскільки є органом місцевого самоврядування, тобто належить до суб’єктів владних повноважень. Амбулаторії та ФАПи, що раніше обслуговували населення відповідних громад, як правило, були структурними підрозділами центральних районних лікарень. Відтак із розмежуванням бюджетних коштів в ОТГ виникла необхідність створити на базі переданого їй майна «свій» зак­лад охорони здоров’я (амбулаторію чи центр ПМСД) як окрему юридичну особу. Відповідно новоутворена установа повинна отримати ліцензії на здійснення медичної практики, використання наркотичних засобів, що практично неможливо зробити в стислі терміни.

Процес йде, але поки що повільно. Основна проблема – з керівником цього центру. Адже повинен бути лікар, з відповідною підготовкою. На нього ж буде оформлена ліцензія. Також багато чого потрібно для відкриття цього Центру. В кожному аспекті – є свій розділ. Комплектація ФАПів повинна бути на рівні, а будемо відвертими - що більш-менш укомплектований у нас лише ФАП у Червоному Полі, завдяки місцевому меценатові, - В. Чечуй, голова Михайлівської ОТГ.

Михайлівська рада проголосувала за виділення коштів, 200-ті тисяч, на ремонт ФАПів громади – в Криничках, Новоселівці та Новогригорівці.

-  Ми зараз займаємо цим питанням. Наприклад, в Новоселівці ФАП зараз не працює, хочемо повністю  підготувати приміщення. Кошти виділили, але ми зіштовхнулися з тим, що якщо раніше йшли по поточному ремонтові, зараз же - на все необхідний проект. Якщо ми хочемо комплексно зробити – поміняти дах, обшити гіпсокартоном, перекласти підлогу,  покласти плитку, то вже все підпадає під капітальний ремонт. А на такі роботи необхідна проектно-кошторисна документація.  Пообіцяли проектанти, що через півтора тижня вона буде готовий.  Потім – черга експертизи. А вже після цього – розпочнуться роботи. Сподіваюся, що до кінця літа ми цю справу зробимо – В. Чечуй. 


Автор: Vladagromadam
captcha