05.07.2022
Полiтика

В ОДА відбулась онлайн-нарада з головами ОТГ Миколаївщини

З питань складання плану соціально-економічного розвитку та цільового використання коштів в громадах

Про ефективне цільове використання коштів, передбачених державою задля фінансової підтримки об’єднаних територіальних громад йшлося у середу, 5 липня, на спільній онлайн-нараді за участі заступника Міністра регіонального розвитку Лева Парцхаладзе, фахівців Мінрегіону, голів ОТГ та представників облдержадміністрацій.

Від Миколаївської ОДА у засіданні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Кушнір, спеціалісти департаменту економічного розвитку та регіональної політики, а також голови об’єднаних територіальних громад Миколаївщини.

Напередодні наради фахівці облдержадміністрації провели навчання з представниками ОТГ стосовно підготовки проектів, що фінансуються за рахунок коштів субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Головам ОТГ роз’яснено основні вимоги до складання плану соціально-економічного розвитку територіальної громади, а також особливості отримання та використання субвенції на формування інфраструктури в громадах

Олександр Кушнір акцентував, що питання децентралізації на особистому контролі голови облдержадміністрації Олексія Савченка. І головне завдання, яке стоїть перед головами ОТГ – довести самостійність та професіоналізм громад у відбудові інфраструктури на місцях.

На онлайн-нараді Лев Парцхаладзе наголосив на пріоритетних напрямках роботи територіальних громад, які потребують втілення в регіонах: реалізацію у школах України нового освітнього простору, створення сучасних центрів надання адміністративних послуг, амбулаторій та центрів безпеки. За словами заступника Міністра державні кошти необхідно направити на якісне надання послуг жителям територіальних громад.

-До нас в адміністрацію почали надходити заявки. Ми оперативно їх розглядаємо, щоб дати висновки, задля вчасної подачі проектів головами ОТГ до Мінрегіону для користування коштами субвенції, - наголосили в облдержадміністрації, коментуючи впровадження проектів, що фінансуються за рахунок державної субвенції.

Також під час наради представники Мінрегіону надали роз’яснення щодо оформлення документації та подачі проектів, передбачених програмою соціально-економічного розвитку громад.

За інформацією mk.gov.ua


Автор: Vladagromadam
captcha