11.03.2017
Суспільство

В Україні зникають села

За рік з адміністративної карти країни зникло 8 населених пунктів

До сільських населених пунктів належать як села, так і селища, незалежно від їх адміністративної підпорядкованості, і станом на 01.01.2017 року їх обліковується 28 377 одиниць.

Як виявилось, тільки за останній рік з адміністративної карти України офіційно виключено 8 сільських населених пунктів, 5 з яких знято з обліку у зв’язку із переселенням жителів, а 3 – об’єднані з іншими населеними пунктами.

Для порівняння – у 2003 році їх було на 235 одиниць більше, ніж на звітну дату. І це без врахування реальної ситуації, яку ми маємо у зв’язку із анексією Кримського півострова та конфлікту на Сході країни.

Починаючи з 2003 року, реєстрація нових сіл (селищ) зафіксована лише у західних регіонах країни. Натомість, найбільша кількість зниклих з мапи – у центральній Україні.

У Івано-Франківській, Черкаській та Херсонській областях кількість сільських населених пунктів змін не зазнавала. А ось у Миколаєвській області зникло за від 10 до 15 сіл.

В середньому в одному українському селі (селищі) проживає 481 мешканець (без даних по АР Крим та м. Севастополь).

Водночас, у сільських населених пунктах Сумської та Чернігівської областей проживає менше 300 осіб.

Найбільша кількість сіл (селищ) обліковується у Львівській та Полтавській областях, найменша – у Закарпатській та Чернівецькій.

В Миколаєвській області міське населення переважає над сільським. Згідно даних, в нашій області зареєстровано 885 сільських населених пунктів, в яких проживає 367 тисяч людей.

 За інформацією "Економічного Дискусійного Клубу"


Автор: Vladagromadam
captcha