22.03.2017
Закриття бібліотеки

Варварівці вийшли за захист своєї бібліотеки ФОТО ВІДЕО

У мікрорайоні Варварівка закрили дитячу бібліотеку.. Тепер школярі можуть відвідавати аналогічний заклад на іншому березі річки, подолавши чималу відстань.. Така перспектива підготовки до навчання непокоїть не тільки батьків. Небайдужі до молодого покоління намагаються відстояти право юних варварівців на зручне отримання соціальних послуг. Сюжет про це вийшов на обласному телеканалі "Миколаїв".

В старенькій будівлі бібліотеки на кілька кімнат, окрім електрики та інтернету, немає інших комунікацій. Їй майже 100 років. Бібліотекарка Інна чверть століття відділа дітям і книжкам. Про історію свого останнього місця роботи знає все. 
-Наша библиотека с библиотекой работала еще и как методический центр для сельских библиотек Николаевского района. Тоесть мы работали и для города и для села. А финансировал нас только район,- розповідає Інна Каштальян, жителька м-ну Варварівка.


За два місяці працівників попередили про закриття установи та скорочення штату. Але ці люди зібралися на акцію протесту не через втрату роботи. 
- Я работала в “Луче” с детьми, вела кружок литературно-музыкальный, театральную студию и поэтому у нас была тесная работа с библиотекой, я видела, насколько дети сюда приходили сюда с радостью и такие библиотекари - чаем их напоят и всю душу отдадут, поэтому ну вот просто боль души из-за того, что сейчас твориться, - Валентина Карпо, жителька м. Миколаїв.
Біля школи близенько та й пішки із дому дійти можна. Жодних переїздів маршруткою через річку до іншої частини Центрального району міста. Але це було кілька днів тому. Бібліотека на сьогодні  вже зачинена.
- Я хочу, чтобы нашу библиотеку оставили. Ведь я люблю ходить в библиотеку, люблю читать различные произведения, а в город ехать очень далеко и плюс мы, когда приходим после школы, далеко не хочется ехать и вчером возвращаться, - каже Аліна Загорулько, учениця 6-ого класу.
Занепокоїні варварівці збирали підписи, зверталися до депутатів. Скорочення соціальних установ триває скрізь. Але малечі цього не поясниш.
В бібліотеці працюв клуб “Паросток”, було кілька компьютерів, проходили свята та програми. Школярам було чим зайнятися, окрім підготовки до навчання.

- Здесь это, как культурный центр, дети все здесь собираются. Если например, в школе что-то задают, я никогда не отпущу ребенка через мост. Дети всегда приходят сюда, девочки всегда хорошо обслуживают, всегда рефераты они могут подготовить. И оставить такой большой микрорайон без библиотеки — это безобразие, - Інга Юшанцева, жителька м-ну Варварівка.
Проте, бібліотека — не єдине питання, що турбує варварівців. До списку ще входять лікарня та музична школа. Адміністрація Миколаївського району зазначає, що вже зверталися до управління культури, охорони здоров’я та миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича.

- Вони вивчали базу, дивилися, але , нажаль, офіційної відповіді ми так і не отримали.На сьогоднішній день у района, Миколаївського района, не має коштів для того, щоб обслуговувать жителів Варваровки, це все таки, жителі міста, - Олексій Бродецький, перший заступник голови Миколаївської РДА.
Чи дочекаються варварівці позитивних змін у цій ситуації — невідомо. Яким чином це може статися, їх мало цікавить. За річкою у міських жителів зовсім інше життя. 
- Чесно говоря, это нас не интересует. Нас интересует, вот чтобы были защищены интересы вот детей, чтобы дети были в приоритете, - каже Інга Юшанцева, жителька м-ну Варварівка.

АВТОР- Г. Бадіна.


Автор: Vladagromadam
captcha