23.03.2017
Екологія

Весна настає - амброзія цвіте

Кривоозерський район проведе ряд карантинних заходів боротьби з амброзією

22 березня 2017 року під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації, голови робочої групи Олександра Оніщенко відбулося засідання робочої групи із сприяння організації карантинних заходів на території Кривоозерського району. Основну увагу було приділено затвердженню плану заходів щодо організації боротьби з карантинними організмами (амброзією полинолистою) на території Кривоозерського району на 2017 рік.

Під час засідання виступили начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Васьків Т.М., головний спеціаліст – державний інспектор відділу карантину рослин Хаба О.М., начальник відділу управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Білковський С.В., завідувач сектору містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації Підвисоцький В.М.
В обговоренні плану заходів взяли участь начальник відділу освіти райдержадміністрації Голинська В.М. та заступник головного лікаря Кривоозерської центральної районної лікарні Скрипніченко Л.В.

Згідно цього плану керівництво філії «Кривоозерський райавтодор», ДП «Миколаївський облавтодор» відкритого акціонерного товариства, «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» зобов’язано здійснювати локалізаційні і ліквідаційні заходи: скошування, виривання рослин амброзії полинолистої з наступним їх знищенням (спалюванням), а також проводити регулярне обкошування узбіччя доріг під’їзних шляхів.


Голова робочої групи Олександр Оніщенко закликав керівників підприємств, організацій всіх форм власності, землекористувачів і землевласників, жителів району не залишатись байдужими до захисту сільськогосподарських культур і оздоровлення екології нашого регіону.


Довідково.

 Амброзія полинолиста – небезпечний для людини і довкілля карантинний бур´ян, який засмічує подвір´я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків, полезахисні смуги. На полях засмічує практично усі сільськогосподарські культури і угіддя . Розвиваючи велику надземну вегетативну масу (при сприятливих умовах амброзія досягає 2 метрів). Амброзія полинолиста здатна у польових умовах витісняти і пригнічувати як культурні рослини, так і бур´яни. У результаті надмірного висушування й виснаження ґрунтів урожай сільськогосподарських культур значно знижується, а при великому забур´яненні – культурні рослини гинуть. Амброзія, як чужинка не має природних ворогів (тварини амброзію не їдять), захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі. Спостерігаючи за амброзією можна сказати, що вона справжній «зелений агресор».
Добре відомо, що рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку та насіння. Квітковий пилок  э  дуже небезпечним і шкідливим для людини. При вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання амброзійний поліноз.


Автор: Vladagromadam
captcha