14.03.2017
Суспільство

Впевнені кроки Михайлівської громади по Широкому Лану

Перспективи "Програми соціально-економічного розвитку"

Відомий на всю країну, військовий полігон Широкий Лан, розташований на території Михайлівської сільської територіальної об’єднаної громади, що утворилася і провела вибори наприкінці минулого року. Новоутворена громада робить перші кроки, але робить це впевнено, демонструючи свій приклад сусідам. В своїх планах розвитку Михайлівська громада покладає на Широколанівський полігон великі надії, разом з тим, михайлівці бачать потенціал і в сільськогосподарських інноваціях.

На запрошення голови об’єднаної громади Володимира Чечуя до Михайлівки, колишньої Улянівки, прибули експерти Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України. В консультації взяли участь депутат ради та директор підприємства «Добробут» Тетяна Тетенькіна, начальник відділу освіти, спорту та молоді Меланія Ракоча, а також бухгалтери та працівники виконкому об’єднаної громади.

У робочій групі обговорювали питання формування та балансування бюджету, питання кадрів, зокрема комплектації відділу освіти, де оголошено конкурс на вакантних спеціалістів. Консультант з бюджетних питань від Асоціації міст Юлія Забродкіна порадила занадто не розширювати штат працівників по всіх напрямках діяльності, а ретельно підійти до функціональних обов’язків. Головне, наголосила вона, щоб працівники були ефективні і повноцінно завантажені.

Перспективу розвитку Михайлівської громади вбачають у відновленні традиційних форм сільськогосподарського виробництва та розвитку вітрової енергетики і виробки біогазу. Таку позицію займає голова Михайлівської ОТГ Володимир Чечуй, який під час обговорення розповів про «Програму соціально-економічного розвитку». За його висловлюванням програма – це хребет, стратегія розвитку громади на роки в перед.

«Програма соціально-економічного розвитку», спочатку, пройде обговорення у комісіях, потім – у громадах, а зрештою буде винесена на сесію.

Серед актуальних питань, якими переймається новостворена громада, є діяльність комунального підприємства, яке б здійснювало поточні роботи в ОТГ. Це і ремонт водогону, електрики, роботи по благоустрою.

-Ми не хочемо випускати гроші з громади, ‒ говорить Володимир Чечуй, ‒ Нам треба вийти на ту систему, щоб комунальне підприємство працювало на користь громади. Голова громади вбачає в цьому можливість створення додаткових робочих місць.

Актуальним для Михайлівської ОТГ є питання інвентаризації земель державної власності. Як було зазначено – на території громади розташований найбільший в Європі військовий полігон Широкий Лан. Відносно цього об’єкту у керівництва ОТГ є великі плани, але їх здійсненню заважає невизначений статус стосунків ОТГ з землями державного призначення. Верховна Рада України вже давно була повинна прийняти відповідні акти. Також, Володимир Чечуй висловив своє зацікавлення змінами в законодавстві по містобудуванню. В його планах реорганізація населених пунктів громади та благоустрій.

За словами експерта з юридичних питань АМУ Лідії Віштал: «З юридичній точки зору – вся основна документація для роботи у громади вже є». Тобто вже прийняті та затвердженні Положення по відділам та службам, Регламент ради, Положення про старост. Зокрема, 30 квітня відбудуться вибори старости на території в колишньої Криничанській сільської ради.

Консультанти АМУ занотували деякі питання, які вимагають більш глибокого вивчення та доопрацювання. Між тим, Михайлівська об’єднана громада, що утворилася в Миколаївському районі Миколаївської області, демонструє свої перспективи та можливості розвитку.


Автор: Vladagromadam
captcha