22.03.2017
Економiка

Як зменшити витрати за комунальні послуги?

Прийнято законопроект «Про фонд енергоефективності»

 

Кабінет міністрів знайшов спосіб, як за 5 років досягти щорічної економії в 5 млрд гривень бюджетних коштів, скоротити споживання газу на 1,5 млрд кубометрів і знизити фінансове навантаження на населення, пов'язану з підвищенням комунальних тарифів. Вирішенням цих проблем може стати створення національного фонду енергоефективності, через який будуть фінансуватися енергозберігаючі проекти, насамперед, у житловому секторі. У ньому щорічні втрати тепла доходять до 60%, а це обходиться країні в 3 млрд доларів. Ця різниця покривається за рахунок коштів споживачів комунальних послуг та держбюджету.

Проте мова про зниження вартості комунальних послуг не йде. Вирішувати ці проблеми у Кабміні планують по-іншому і комплексно, значно знизивши рівень споживання енергоресурсів населенням.

Тому альтернативою для вирішення проблем виплати комунальних послуг, прийнято у першому читанні законопроект «Про фонд енергоефективності» №5598.  За це рішення проголосували 227 народних депутатів.

 -Я закликаю Парламент мобілізуватися навколо нашої спільної мети - зменшення тиску комунальних тарифів на українські родини та забезпечення енергонезалежності держави. Фонд енергоефективності – ключовий інструмент комплексної реформи енергоефективності. Він дає людям фінансові інструменти і технічні рішення, які зменшать споживання енергоресурсів та витрати на комунальні послуги. Нам дуже важливий цей закон як технічний і фінансовий інструмент, який дасть можливість ефективно використати кошти державного бюджету та залучити міжнародну допомогу. Ми перший раз повернули реформу енергоефективності до потреб споживача, для її впровадження потрібні закони, - наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, виступаючи у Верховній Раді.

Віце-прем’єр зазначив, що Європейський Союз чітко підтвердив свою готовність підтримувати фінансово наповнення Фонду енергоефективності.  Геннадій Зубко також закликав народних депутатів якнайшвидше ухвалити ще три важливі закони, необхідні для впровадження реформи енергоефективності:

- «Про житлово-комунальні послуги» (№1581-д). Створює сучасний ринок ЖКП. Встановлює чіткі правила взаємовідносин між споживачами та постачальниками послуг.

- «Про комерційний облік комунальних послуг» (№4901). Запроваджує обов'язкове встановлення лічильників. Люди сплачуватимуть лише за спожиті послуги, а не за розкопані труби та втрати в мережах.

- «Про енергетичну ефективність будівель» (№4941-д). Встановлює енергетичну справедливість у будинку. Запроваджує механізм отримання уніфікованого сертифіката енергоефективності будівлі. Дає незалежну діагностику будинку та план реновації.

За інформацією Урядовий портал

 


Автор: Vladagromadam
captcha