16.02.2017
Суспільство

Юрій Пінковий: Від реформ люди повинні відчувати лише плюси

Юрій Піньковий, голова Миколаївської районної ради поділився з нами своїми думками стосовно процесу децентралізації.

Юрій Піньковий, голова Миколаївської районної ради

- Зараз, на жаль, на місцях немає ні фахівців, ні спеціалістів, які можуть впроваджувати ці зміни. Починаючи з головного бухгалтера і закінчуючи фаховими спеціалістами в різних сферах. Тому що за останні 20 років з усіх рад ми забирали повноваження у спеціалістів, ми скорочували штат по сільським радам. Зараз необхідно тим людям повертатися. Тобто, це процес довготривалий – за один місяць цього не станеться. Головне, щоб на місцях зрозуміли, що, крім фінансових ресурсів, є ще відповідальність. На жаль, поки що ми бачимо, що цього не розуміють.

Люди не повинні взагалі відчути ці реформи - тільки плюси

- Повинні відчувати тільки плюси. Поки що ми бачимо, що є невеличкі мінуси. Якщо ми не знайдемо порозуміння з сільськими головами, депутатським корпусом сільських рад, я навіть не хочу думати про те, що станеться з бюджетом Миколаївського району. А саме з нього фінансувалося дуже багато об'єктів: будинок творчості, дитячо-юнацька спортивна школа, музична школа, централізована бібліотека, громадські організації. Ми заробляли кошти, отримуючи податки, створюючи додаткові робочі місця і грамотно розподіляли.

2016 рік був показовий у сфері управління

- Ми фактично перерозподілили за рахунок перевиконання районного бюджету близько 12 млн. грн. Для порівняння, бюджет 2017 року складає трохи більше 12 млн. Це не враховуючи утримання всіх цих об’єктів, які я перерахував.

Децентралізація — процес незворотній.

В майбутньому нас чекає дооб’єднання до ОТГ тих сільських рад, які не ввійшли до перспективного плану, а також нові об'єднання громад, згідно зі змінами в перспективному плані.

Райрада відповідно до Конституції працюватиме “до останньої сільської ради”.

Тобто, працюватимемо до того моменту, поки не об'єднаються всі. У нас в державі вже є прецеденти, коли відбулися вибори і весь район об'єднався. Я думаю, там вже повноваження районної ради будуть припинені. Нові депутатські корпуси - ради ОТГ - будуть виконувати функції райради.

Коли з'являться префектури, тоді вже не буде райадміністрацій. І в квітні 2018 року має закінчитися саме об'єднання.


Автор: Vladagromadam
captcha