16.02.2017
Економiка

З 1 липня скасовується оподаткування пенсій

З 1 липня скасовується оподаткування пенсій. Верховна Рада прийняла відповідний законопроект

З 1 липня скасовується оподаткування пенсій. Верховна Рада прийняла відповідний законопроект

Депутати скасували оподаткування пенсій нижче 10740 грн та збільшила на надвисокі, повідомляє “Укрінформ”.

"Після доопрацювання текст законопроекту став наступним: звільняємо від оподаткування пенсії працюючих і непрацюючих пенсіонерів повністю. Але вносимо нібито таку соціальну справедливість: пенсії, які становлять більше 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, а це 10 тис. 740 грн, будуть оподатковуватися за ставкою 18%", – повідомила голова Комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.

Проте правку, яку озвучила Южаніна щодо оподаткування пенсій, вищих за 10 прожиткових мінімумів, Верховна Рада не підтримала. Відповідно цю норму буде вилучено із закону.

Окремо нардеп наголосила, що наразі до 31 грудня 2016 року буде діяти понижуючий коефіцієнт 0,85, який застосовується при виплаті пенсій.

"Ми дійшли висновку, що зараз це обмеження ми знімати не можемо. Воно діє до кінця 2016 року. Для бюджету Пенсійного фонду воно вартує 2,4 мільярда гривень. При прийнятті бюджету на наступний рік ми можемо врегулювати питання щодо застосування понижуючого коефіцієнту до пенсій, які вже будуть виплачуватися з наступного року", – уточнила Южаніна.

Фото: zik.ua


Автор: Vladagromadam
captcha