21.03.2017
Суспільство

За рівнем демократії Миколаївська область в аутсайдерах

Аналітичний звіт вимірювання «Індекс демократичного розвитку областей України – 2016»

20 березня 2017 року у м. Миколаєві ГО «Центр антикорупційних розслідувань» презентував  аналітичний звіт вимірювання «Індекс демократичного розвитку областей України – 2016». Одночасно по всій Україні за однією методикою проводилося дослідження стану демократії в Україні.

За результатами дослідження Миколаївщина посіла передостаннє місце серед всіх регіонів України. Найближчими "сусідами" виявилися Житомирська (2.79) і Одеська (2.75) області, яка займає за індексом розвитку демократії останнє місце в Україні. Про це повідомляють організатори заходу.

Окрім інтегрального показника найгіршій стан у нашій області виявилися за наступними показниками :

1.  Права людини, зокрема стан правосуддя – 24 місце

2.  Безпека (злочинність, поліція і прокуратура) -  24 місце.

3.  Соціально-економічний стан -  23 місце.

4.  Діяльність державних адміністрацій – 22 місце.

5.  Політична активність, партії, вибори, 22 місце.

6.  Корупція -  20 місце.

Єдине, що вселяє надію, це високий показник "міжетнічні та міжконфесійні відносини", за яким Миколаївщина виявилася найкращою. І лише це не дозволило області посісти останнє місце в рейтингу.

За результатами дослідження можна зробити висновок: більшість проблем з демократією в Миколаївській області пов'язані з органами державної влади.  Головними перешкодами для поліпшення ситуації в області є корупція, системні порушення прав і свобод людини, неякісне управління і дуже слабка комунікація влади і громадян

Вимірювання проводилося за такою методологією – весь спектр аспектів демократичності було розділено на 10 блоків питань, кожен з яких поділений на конкретні пошукові питання. Всього було опрацьовано 113 окремих питань, які передбачали 3 відповіді.

Оцінка здійснювалася за шкалою від 1 до 5. Питання побудовані таким чином: чим вища оцінка, тим краща ситуація в регіоні з демократичної точки зору.

Показові коментарі експертів, які пояснюють саме жалюгідне становище з демократією на Миколаївщині.

Н.Н.- відсутність конкретної комплексної програми розвитку, неможливість депутатського корпусу, органів влади розробляти та здійснювати такі програми

Т.І. – підміна компетентності в пошуку оптимальних рішень - політичною (клановою) доцільністю.


 


Автор: Vladagromadam
captcha