14.04.2022

Земельні ділянки у власність користувачів

На засіданні постійної комісії Миколаївської районної ради з питань бюджету, фінансів та економічного розвитку, начальник районного відділу місцевої прокуратуриС.В.Луговський порушив  питання щодо законної оренди та сплати за земельні ділянки.

-Є питання своєчасної сплати або законності використаних земельних ділянок на території Миколаївського району. В минулому році розпорядженням була створена комісія, яка діяла у нас на території району, підрахувала збитки за самовільно зайняті та правовстановлюючих документів. Люди землю обробляють, але до бюджету сплачувати не бажають, - пояснив начальник відділу прокуратури Миколаївського району Сергій Луговський.

Щоб уникнути подальшого незаконного використання земельних ділянок, прокурор Луговський закликав депутатів району допомогти у вирішенні даної проблеми:

-Я хотів би, щоб, ви через депутатський корпус безпосередньо закликали користувачів діяти на користь громади, виконуючи корисні свої дії шляхом сплати податків за використання земельних ділянок. Є кримінальне провадження з метою спонукання осіб, ми будемо вживати певних дій.

Начальник районного відділу прокуратури зауважив, що вже створено орган контролю за самовільне використання земель.

У районних обранців виникли запитання, так, зокрема, депутат Руслана Нероди, поцікавився, якщо відсутні документи, але людина добровільно сплачує збитки, чи будуть претензії до людини?

-Ми враховуємо те, що корисно громаді. Якщо людина використала самовільно зайняту земельну ділянку і не сплатила, є такі суб’єкти господарювання, які мешкають на території цієї сільської громади, вони добре відомі, сільські голови їх знають, але вони кажуть, - що на даний час немає коштів не сплачуючи до кінця року. Прокуратуру буде влаштовувати те, якщо буде сплачено за використання самовільно зайнятої земельної ділянки. У цьому нічого протизаконного немає, не будемо притягувати до відповідальності.

На запитання про важелі впливу на злісних неплатників, представник прокуратури відповів:
-Прокуратура може вжити заходів, але немає повноважного органу, який прийде і скаже, що за використану  земельну ділянку людина повинна заплатити необхідну суму. З цього року така служба є.

Раніше у прокуратури була позиція, що б взагалі ці ділянки не обробляти і залишити, -прокоментував Руслан Нерода.

-Не обробляти земельну ділянку,- чи буде це корисно для громади? Немає земель, які були б у запасі, це невитребувані паї у першу чергу. Людина обробляє ділянку, але знаходиться на стадії оформлення документів,що раніше було неможливо,- Сергій Луговський, начальник районного відділу місцевої прокуратури.

 




Автор: Vladagromadam
captcha