05.04.2017
Полiтика

Землю дозволять продавати і купляти, але лише фізичним особам

Законопроект про ринок землі буде дозволяти її купівлю-продаж тільки фізособам з українським громадянством.

-Мова йде про те, що ми можемо створити модель ринку земель, яка буде дозволяти тільки фізичним особам-українцям між собою продавати землю, яка їм належить. І на цьому питанні поставити крапку. Жодних загроз не буде. Я не підтримаю земельної реформи, яка може бути використана або великими агрохолдингами, або умовно іноземцями, які могли б приїхати в Україну і скуповувати землю, - заявив Володимр Гройсман.

Також прем’єр-міністр додав:
-Я підтверджую, що нам вдалося продовжити співпрацю з МВФ, хоча я вважаю, що підтримка ззовні має носити тимчасовий характер для України, оскільки наше головне завдання розвивати національну економіку. Ми маємо навчитись продукувати ресурси без зовнішніх запозичень. Але поки що економіка країни залишається слабкою і нам потрібна зовнішня підтримка і допомога, - зазначив прем’єр.

-Що стосується наступних кроків, то сьогодні ми отримали рішення, я в лютому був в Брюсселі, ми домовились з президентом Єврокомісії, що буде виділена ще одна підтримка в рамках нашої співпраці, це 600 млн євро, а це вже підтримка до українського бюджету, - додав Гройсман.

Нагадаємо, що сьогодні МВФ опублікував меморандум про взаєморозуміння з Україною. У документі сказано, що Україна повинна прийняти закон про обіг сільськогосподарських земель до кінця травня 2017 року. Відзначено також, що це новий граничний термін для виконання структурного маяка, який залишається з кінця вересня 2016 року. Чинний мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення повинен втратити силу з кінця 2017 року, дозволяючи таким чином продаж землі, що знаходиться в державній та приватний власності, відразу ж після цього.

Україна ж зобов'язується запустити кампанію з інформування громадськості та роз'яснення переваг цієї реформи.

Про це повідомив в ефірі "Вечірнього прайму" телеканалу "112 Україна" прем’єр-міністр України Володимир Гройсман


Автор: Vladagromadam
captcha